| spumiii a întrebat:

In primul rand buna happy. Am si eu o problema. Sper sa ma sfatuiti big grin
Deci. Totul a inceput intr-o seara, de toamna. Cand l-am reintalnit pe un baiat pe care pusesesem ochii cu cativa ani in urma.
Eram in grupul meu de prieteni. El venise cu un prieten comun.
si el a inceput sa se bage in seama cu mine. Dupa vreo 20 de minute. eu trebuia sa merg sa o conduc pe o prietena acasa. Iar el s-a oferit sa ma insoteasca. Pe drumul de intoarcere. Ne-a cam luat valul si ne-am sarutat.
Am continuat asa. A doua zii ne-am intalnit si tot asa.
Dupa cateva zile eram impreuna. Si am fost vreo 1 luna si ceva. Am avut si certuri. El si-a pierdut increderea in mine. Si tutul mergea din ce in ce mai rau.
Eu tineam foarte mult la el. Chiar daca-i gesisem...
nu mi-am dat seama ce pierdusem. Pana nu l-am pierdut.
am inceput sa-l presez cu mesaje de iertare. Dar el nu mai vroia nimic.
deja au trecut 2 luni de cand nu am mai vorbit cu el. Adica nu l-am mai cautat. Dar il vad aproape in fiecare saptamana. Si eu inca ma gandesc la el.
M-a schimbat foarte mult.
Ce sa fac ca sa il am inapoi?
Dau funda pentru cel mai bun raspunsbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| sirena1 a răspuns:

In ziua de azi totul este posibil asa ca daca te intereseaza si iti doresti cu adevarat o impacare vei reusi.Stii de ce? Pentru ca te ambitionezi cand vrei ceva cu adevarat.Depinde intr-adevar cu ce i-ai gresit si ceea ce ne intrebi tu pe noi ar trebui sa il intrebi pe el la un moment dat si acel moment ar trebui sa fie dupa ce reusesti sa ii atragi din nou atentia prin cat de bine te simti si plina de viata. Daca ai stat cu el o luna inseamna ca stii cat de cat cam ce il atrage si de asta te poti folosi mult sa il ademenesti ca sa fie ceva sincer si nu de suprafata.Fa-o din suflet si asigura-te ca nu are pe altcineva si cam cu ce s-a schimbat viata lui.Adica daca are aceleasi activitati, cerc de prieteni si daca sunt comuni cu atat mai bine.Aranjeaza-te si fa-te placuta asa cum ii place lui, dar si tu sa te simti bine astfel si sa nu o faci doar de dragul lui ci si de dragul tau. Dupa ce iti faci "intrarea" poti avea o discutie cu el sincera si vezi ce e de acut.Mult noroc iti urez din suflet!

3 răspunsuri:
| dreamygirl a răspuns:

Nu cred ca il poti avea inapoi.
Odata ce l-ai implorat sa te ierte...si l-ai terorizat cu asta s-a cam dus...
Trebuia sa ii spui doar ca iti pare rau ca ai gresit si ca speri sa puteti continua...iar daca nu se poate asta e. Apoi il lasa-i singur sa decida.
Era posibil sa se intoarca singur. Daca nu s-a intors, inseamna ca nu a putut trece peste greseala ta.Au trecut 2 luni.El isi vede de viata lui.Fa acelasi lucru.
Succes

| Saburo a răspuns:

Ei bine se pare ca nu ai stiut sa-l apreciezi asa cum merita el de fapt. Nu stiu cu ce i-ai gresit din moment ce ai spus ca el si-a pierdut increderea in tine thinking sau probabil ca i-a trecut prin minte faptul ca s-ar putea sa-l inseli cu altul. Oricum spui ca inca mai tii la el si ai incercat sa te impaci cu el... se pare ca mesajele de iertare nu l-au impresionat deloc I don't want to see si e clar ca el nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine. Si sunt 2 luni de cand nu ai mai vorbit cu el insa daca era sa mai tina la tine te-ar fi cautat el. Acum degeaba il mai cauti tu. Macar daca vorbeati pe mess si tot ar fi fost ceva. Asa insa au trecut 2 luni si deja e prea tarziu sa mai incerci sa-l recastigi. Macar ia legatura cu el si ii spui sa va intalniti si sa discutati in ce parte o luati. Si dupa discutia cu el iti vei da seama daca mai ai vreo sansa sa va reimpacati. Dar cine stie poate ca el intre timp a gasit o alta fata si tu degeaba te mai gandesti la el. Acum e o vorba veche: "niciodata nu stii cat de important poate fi cineva pentru tine decat atunci cand pierzi acea persoana". Pe viitor incearca sa nu mai ai parte de atatea certuri ca uite ce se poate intampla si daca gresesti cu ceva celui de langa tine el nu o sa te mai creada. Totusi stai bine si gandeste-te cu ce anume i-ai gresit respectivului... sa nu fi fost ceva grav hypnotized si pe viitor sa nu mai repeti acele greseli/acea greseala.

| spumiii explică:

Am uitat sa specific. ca vorbim ca si amici.