| DeliaCute a întrebat:

Sa va povestesc cum stau lucrurile. Este un baiat din clasa alaturata (am luat premiu amandoi la diferite concursuri, batea palma cu mine, desi eu il ignoram el ma saluta, etc) pe care il plac de cateva luni. Intr-o zi, la pregatire, eu luandu-ma la cearta cu un baiat, acela a strigat ca eu il plac pe baiatul de care v-am zis. Efectiv si-a luat bagajul si a plecat fara sa salute ( era si ora plecarii). Ma ignora cand ma vedea pe holuri desi se uita la mine. Un amarat de raspuns pe fb, si ala cand era online si format din "da". In rest nu imi raspunde la mesaje desi le vede. Mai nou mi-a dat block desi nu l-am bombardat cu mesaje pur si simplu i-am urat succes pentru mine la concurs. In rest doar mai sus 2 intrebari legate de concurs la care v-am mai zis la una a raspuns cu "da " iar la cealalta nu a raspuns. Ce as putea sa fac, inainte chiar el ma baga in seama era altfel. Si in legatura cu blockul imi apare doar numele lui cand il caut, daca dau click imi apare ca pagina a fost stearsa, iar la conversatie nu pot raspunde. De pe alt cont imi apare pagina dar nu apare "send friend request". Ce as putea sa fac si ce crede el despre mine?

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu putem sti ce este in mintea lui. Comportamentul lui este ciudat. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el fata in fata, iti ceri scuze pentru ce s-a intamplat atunci desi (specifici acest lucru) nu crezi ca ai vreo vina, si ii spui ca apreciezi amicitia cu el. Poate revine la ganduri mai bune. Alta sansa nu cred ca ai.

| Țoglă a răspuns:

Ți-am mai spus.Mergi și vorbește cu el, spune-i de olimpiadă ceva, școală, sport orice.
Chiar dacă pari mai stânjenită în fața lui că vrei să te bagi în seamă cu el, nu îi așa.Nouă ne place să fim abordați de fete.

| DeliaCute explică (pentru Țoglă):

Am incercat, l-am abordat si pe fb tot despre olimpiada si raspunsul la intrebarea mea a fost "da" (intrebarea mea a fost "mergi si tu la olimpiada"? Si cand l-am intrebat la ce ora e nu a mai raspuns... Cand a fost vorba de olimpiada la mate si m-am dus la clasa lui sa vb cu el a vb cu mine imi zambea(asta era evident inainte de incidentul cu pregatirea).

| GeorgeIulian20 a răspuns:

Eu cred ca te place si vrea sa ascunda asta.Si mie mi-a placut de o fata dar ei nu, desi nu avea un motiv intemeiat si de aceea iti spun ca te place si ascunde asta.Deaia se comporta ciudat si te-a blocat pe fb sau te evita.Si chiar daca nu te place (ceea ce nu cred) nu e vreo crima o sa italnesti alti baieti care stiu sa se comporte cu tine!

| GeorgeIulian20 a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Din cate vad majoritatea intrebarilor tale sunt despre baiatul asta.Chiar asa de tare iti place de el? Esti in clasa a 8-a? Ai 14 ani?

| DeliaCute explică (pentru GeorgeIulian20):

Nu majoriatea, doar ultimele 2 fara astea. Da, imi place si incerc sa il uit pentru toate fazele. Ce as putea sa ii spun daca e asa? Ce sa fac? Mersi mult.

| GeorgeIulian20 a răspuns (pentru DeliaCute):

Pai nu stiu sunt si eu baiat, nu prea ma italnit cazuri ca al tau, probabil ai face bine sa lasi emotiile de o parte si sa il intrebi daca te place, dar sa fi discreta si sa il intrebi undeva, unde sunteti numai voi doi ( nu vreau sa ma itelegi gresit) adica sa nu il intrebi cand esti in clasa cu toti colegi... o sa se simta prost iti dai seama, si raspunsul in proportie de 80% va fi negativ! Asa ca fa-ti curaj si intreaba-l daca te place, da eu cred ca te place, imi dau seama dupa comportamentul pe care spui ca il are...

| DeliaCute explică (pentru GeorgeIulian20):

Deci cand am ramas singuri sa stergem tabla facea conversatie cu mine si imi povestea despre scoala. Inainte de incidentul de la pregtire. Odata m-a vazut pe strada si se uita lung la mine ( eu eram undeva in spatele lui in masina asa ca a trebui sa intoarca capul), dar toate astea s-au intamplat inainte de incidentul cu pregatirea. Cat despre idee de a ii spune ca il plac, nu e una buna nu stiu cum va reactiona si nu avem imprejurari sa stam singuri. ce ar trebui sa fac sa ii atrag atentia? Si mai ales, sa vina sa imi vorbeasca el?

| GeorgeIulian20 a răspuns (pentru DeliaCute):

Nu mai stiu ce sa zic! Mai lasat fara cuvinte!

| GabryeluL a răspuns:

Poate el te-a placut mai mult timp si tu cum il ignorai s-a plictisit pur si simplu iar acum vrea sa se razbune. Mie mi-a placut de o fata mai mult timp si am vazut ca nu am sanse am incetat... si acum, drept sa spun, mi-e putin scarba de ea...