| DeliaCute a întrebat:

Situatia mea este una destul de stanjenitoare...este un baiat din clasa cealalta(eu sunt A el e B ) pe care eu am inceput de curand sa il plac. inainte el ma saluta vroia sa bata palma cu mine,chestii de genul, eu eram cea care era doar politicoasa cu el si nu il bagam in seama. pana intr-o zi cand la pregatire toate bune si frumoase, zambete priviri chestii. la finalul pregatirii, eu luandu-ma in gura cu un alt baiat, acela a spus in gura mare ca eu il plac iar el era de fata. reactia lui nu fost una tocmai buna, a pleca fara sa spuna nimic. pe holuri doar ma priveste, pe fb un amarat de raspuns care si ala "in al 12-lea ceas " format din 2 litere. si alte intrebari desi le vede nu le raspunde. ce credeti ca simte pentru mine si ce ar trebui sa fac?

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cred că s-a simţit deranjat de faptul că toată lumea a auzit de la tipul cu care te certai că tu îl placi.
Dacă se simte deranjat de acest lucru înseamnă că nu te place cu adevărat.

| Bianca1001Bia a răspuns:

Eu una cred ca ar trebui sa il lasi in pace (fara sa te vada fara sa mai stie ceva de existenta ta, nici macar sa actualizezi vreun status pe fb) sa nu stie nimic de tine, si daca te cauta el, inseamna ca ceva ceva simte pentru tine, eu asa as proceda, asa am pocedat si la mine mergea, dar ma asiguram ca nu stie absolut nimic de mine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu simte nimic de natura sentimentala. Tu ai confundat sentimentele lui de prietenie cu niste posibile/eventuale sentimente de atractie sau si mai rau de iubire.

| MskDesign a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic! O alta iubire din perioada copilariei.

| Țoglă a răspuns:

De ce nu mergi să vorbești cu el? Decât să stai și să te întrebi atâta singură. Măcar ai știi un lucru.

| DeliaCute explică (pentru Țoglă):

Si ce sa ii zic? ce sa il intreb? am curaj, e doar un baiat, dar nu stiu sa il intreb

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru DeliaCute):

Intreaba-l daca este deranjat de faptul ca tie iti place de el

| DeliaCute explică:

Mai exact, ma ignora eu asta simt ca face

| abcabcabc a răspuns:

Fetito el nu te place. Nu-ti bate capul cu el, bucurate de viata. happy

| IDede a răspuns:

Cel mai probabil a ramas socat de ceea ce a auzit. Nu putem sa iti spunem clar daca are sentimente fata de tine. Ofera-i spatiu si daca observi ca inca nu aveti contact inseamna ca el te-a vazut doar ca o prietena si se simte ciudat in jurul tau stiind ca tu il placi. Ofera-i spatiu apoi cu timpul iti vei da seama.

| GgAnett a răspuns:

Da-i putin spatiu, poate nu se astepta la asta, sau poate nu simte la fel fata de tine si nu vrea sa iti dea vreo impresie gresita si de aceea prefera sa nu vorbeasca deoc cu tine. Incearca sa ii explici ca il placi si ca nu este problema daca el nu simte la fel, spune-i ca sunteti inca micuti/tineri si sintimentele voastre se schimba de foarte multe ori la varsta asta si toate par foarte intense. spune-i sa nu fie suparat pe tine fiindca faptul ca il placi nu ii da motive de suparare, ar trebui sa se simta un baiat chipes si apreciat

| RazZz0R a răspuns:

Nu te teme totul e bina doar ca orice baiat trebuie aa faca primul pas nu fetele. Si el cred ca planuia sa iti faca vreo surpriza prin care sa iti spuna ca te place, astepta momentul potrivit, cu putin timp si rabdare isi va da seama pe cine a pierdut. Acorda-i putin timp, dupa daca vezi ca se apropie de tine sa stii ca s-a intors dupa tine, dar va fi prea tarziu. Vezi si tu dupa ore vb cu el singuri unde sa nu fiw nimwni numai voi doi poate asa se clarifica totul. P.S nu te stresa si fii cu capul in sus, viata continua.