| LoveYouR a întrebat:

Buna TPU.Sa va vorbesc despre o problema. sad Deci... iubesc un baiat foarte mult.El stie asta! Dar din pacate el este intr-o relatie de aproximativ 1 luna.Mie si altor prieteni mai buni de-ai lui ne-a marturisit ca nu simte absolut nimic pentru ea.Iar celui mai bun prieten al lui i-a zis ca ma place.Si noi flirtam asa de cateva luni bune...insa el a mai avut o relatie.Si in timpul acelei relatii el imi dadea mie mesaje ca ma iubeste si ca vrea sa ne intalnim, si acum la fel.L-am intrebat de ce nu se desparte de fata asta cu care e acum si a zis ca nu are motiv.Eu care ma gandeam ca eu as fi un motiv. Ce credeti? Niste sfaturi ceva? Ce parere aveti? Credeti ca el tine la fata respectiva si si-a mintit prietenii ca nu simte nimic pentru ea? Ce parere aveti despre el? FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca el isi bate salamu de tine, nu?
Doar te foloseste, asa cum se foloseste si de celelalte, si nici nu se desparte de vreuna pentru tine, ca cica n-are motiv? LOL. Chiar asta e un motiv, pentru tine.
Te prosteste cum le-a prostit pe celelalte. Da-l in gatu ma-si pe asta, ca n-ai nevoie de el.
Cica iti dadea mesaje ca te iubeste? Dar l-ai intrebat ce le zicea fetelor cu care era el combinat? Acelasi lucru, si il zice in sictir.

Vezi ce faci si eventual, bate-ti si tu joc de el, daca ai cum, merita.

3 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Adica voi flirtati de cateva luni. El avea relatie atunci
Apoi a iesit din acea relatie si s-a bagat in alta relatie... timp in care inca flirteaza cu tine...Cam asta e rezumatul nu?
laughing)) Tu nu ti dai seama ca se joaca cu tine? De ce nu a vrut sa fie cu tine si a intrat in alta relatie?
Si stai tu calma ca nu are nevoie de motiv sa se desparta de actuala...nu vrea! Asta e motiv! Nu vrea!
Concentreaza-te pe altcineva.

| December a răspuns:

Tipu nu pare de incredere sincer. Daca vroia sa fie cu tine, era duipa ce a terminat cu relatia respectiva. Dar el s-a angajat in alta relatie. Ti se pare normal? Iti dadea mesaje ca te iubeste, dar el s-a intalnit cu alta dupa ce a rupt relatia respectiva. E destul de clar ca nu e o persoana pe care sa te poti baza. E foarte posibil sa se joace cu tine si atat. In locul tau, as cauta pe altcineva.

| Eschimoasa a răspuns:

Buna Geolyna,

Consider ca ar fi mai bine sa discuti cu baiatul respectiv si sa-l intrebi ce vrea mai exact: sa fie cu tine sau cu fata cu care in prezent are o relatie.
Te-ai gandit ca, avand in vedere ca esl stie ca tu il iubesti, se joaca cu tine?
Cum se comporta cu tine?
Cum ti-ai dat seama ca el te place, doar ca i-a zis celui mai bun prieten al lui asta?
Fata cu care este el in prezent stie ca tu il iubesti si ca el a zis ca te place?
Ai putea sa incerci sa fii putin indiferenta ca sa vezi ce reactie are fata de tine, daca ii pasa, mai exact.
Asa iti vei da seama ce vrea de la tine.