| Andreeashine a întrebat:

Ma ajutati,fetelor
Imi place de un tip care are iubita de aproximativ 3 luni.Il cunosc de o luna,ne intelegem chiar bine si comunicam mult.Cam tot timpul flirtam mai in gluma,mai in serios.se intampla.Dar niciodata nu i-am marturisit ca il plac si ca imi doresc o relatie cu el si nu am de gand sa fac asta pentru ca nu ma descurc bine cu refuzuriile,asa ca cel mai bine nu ma risc.Ne vedem zilnic deoarece invatam in acelasi liceu si ma cheama sa ne vedem aproape in fiecare ora,de cateva ori chiar ma pupat pe jumatate de gura.chiar da semne ca ma place uneori,dar totusi nu se desparte de iubita lui.si efectiv nu mai inteleg nimic.nici nu stiu cum sa ma mai comport.

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Eu cred că ar trebui să renunți să îl mai vezi ca pe un posibil iubit, poate te place ca pe o foarte bună amică, și l-ai dezamăgi dacă ai încerca „ceva", din moment ce are o iubită, mi se pare destul de nasoală chestia.

| SarahMaria a răspuns:

Probabil e genul de aventurier. daca nu a renuntat la iubita lui, inseamna ca simte ceva pentru ea! Cel mai bine este sa incepi sa-ti cauti un alt reper in alta persoana. in fond, nu este singurul baiat din lume! Mult succes!