| laura_9025 a întrebat:

Sa va zic o intamplare de acum cateva saptamani. Sunt in clasa a saptea si o colega care isi viziteaza o prietena in a opta a vorbit cu unu care a rugat-o sa ma intrebe pe mina daca imi place de el ca cica il urmaresc si ma holbez la el(asta nu s-a intamplat, daca un om trece pe langa tine e normal sa il privesti) Si de fiecare data cand ma vede ma priveste ciudat...
Ce e toata asta?

5 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Eu zic ca el are senzatia ca tu il placi. si unii baieti sunt mai grei de cap si atunci se uita urat la tine ca probabil ii mai ciudatzel.

| crisuuu_7907 a răspuns:

Pai cred ca el te c am place si se uita insistent dupa tine, nu tu dupa el.nu are curaj sa te intrebe daca il placi si asa ca s-a gandit sa o dea pe ocolite poate zici tu ceva.

| D1aBl00 a răspuns:

@ laryyssa "baietii se dezvolta mintal mai greu decat fetele" o afirmatie fictiva, daca incerci sa ajuti o persoana automat nu trebuie sa jignesti o alta persoana.Bineinteles ca fiind fata tie iti e mai usor sa faci aceasta afirmatie.cand spui "baietii se dezvolta mintal mai greu decat fetele" e ca si cum ai spune baietii sunt mai prosti decat fetele.

| BlueR a răspuns:

Laryyssa, nu toti se dezvolta mai greu, nu mai generaliza. Ori ii place de tine si e mai timid(daca zici ca a rugat alta fata sa te intrebe.), ori nu ii vine sa creada ca tie iti place de el. Adica:
Lu' asta ii place de mine? :O
Salut!

| laryyssaa a răspuns:

Cred ca lui ii cam place de tine, si vrea sa se asigure ca si tie iti place de el. e mult mai usor pentru el sa sp ca vrea sa stea cu tine daca zice ca tie iti place de el...si daca el e intr-a opta atunci nu cred ca stie cum sa te abordeze(avand in vedere ca baietii se dezvolta mintal mai greu decat fetele)...deci daca vrei o relatie cu el nu cred ca ai nimic de pierdut