| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Bunahappy Deci am mai pus intrebarea asta de vreo 2 -3 ori. Am un coleg in clasa de care imi place. In clasa a 4a stiam ca ma place si atunci imi placea si mie de el, si am stat in banca cu el :X, deci l-am cunoscut mai bine. Am auzit de la un coleg care vorbea cu el ca m-a placut si in clasa a 5-a si si un pic in a 6-a. Acum sunt in a 7a big grin. Asa si, acum 3 saptamani cum imi placea de el incercam sa-i atrag atentia, sa gasesc un subiect de discutie. Precizez ca atunci cand ma pun langa el se inroseste si devinde timid. E genu brutal cu fetele dar cu mine nu e. Cand trec pe langa el prin clasa sau cand ma uit la el ii provoaca pe colegi sa se bata cu el laughing. Acum vreo 2 saptamani m-am jucat cu el, mi-o facut o faza si era sa ne sarutam pana ce m-a chemat cea mai buna prietena la ea. A cam stricat momentul... L-am intrebat pe un coleg sa zica ce crede, daca m-as potrivi cu el. Si a spus ca se vede ca iubirea-i reciproca, pune-te cu el. Asa ca, fiind ca am un prieten care-i mai popular si stie sa faca lipeala, l-am rugat sa-l intrebe daca are prietena. Am murit de ciuda cand am aflat ca are crying am inceput sa plang crying. Oare am interpretat gresit? Ce as putea face? Sincera sa fiu nu prea ii pot rezista, ador cum ma priveste... Si inca ceva big grin mi-a dat de martisor o inimioara big grin. Poate sa insemne ceva?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce draguti puteti fi amandoi!
Da,baiatul te place.
O fi el timid,dar e timid numai cu tine,ramane de vazut ce se intampla cu prietena asta pe care spune el ca o are,pentru ca nu prea il cred. Daca avea prietena,nu s-ar fi purtat brutal cu fetele,in general.
Faptul ca se poarta frumos cu tine este primul semn clar ca te place,iar martisorul(si inimioara!) e o dovada.
Posibil sa ai surpriza sa afli ca,nu se stie cum,s-a despartit de ipotetica prietena si puteti fi impreuna.
Pentru ca, desi e posibil sa aiba prietena, e posibil sa fie si o marja de siguranta pana se convinge de sentimentele tale!happy