| bia28 a întrebat:

Sa zicem ca am o problema, mai bine zis nu stiu ce sa fac ...am fost cu un baiat timp de o luna de zile in care m-am indragostit f tare de el ne-am despartit cum un motiv el in ultimul timp nu mai prea vorbea cu mine cand ii spuneam hai la un suc nu venea dar nici nu raspunde la telefon (logic eu sufeream din motivul asta ) dupa a 2 zi nu a raspuns deloc la telefon si nici ziua urmatoare practic atunci ne-am despartit, acum el ma cauta spunand ca de ce m-am despartit de el si de ce m-am comportat asa cu el, dar in acelasi timp imi spunea ca a tinut la mine ca ii lipsesc si asa mai departe, am apelat la voi sa imi spuneti ce ati face daca inca ati tine la persoana aceea si plus ca el vrea sa va rempacati?

Răspuns Câştigător
| NoName_8511 a răspuns:

Depinde daca ai puterea sa-l ierti! Exista foarte multe cazuri asemanatoare ...nu ai prietene care sa-ti spuna ce sa faci,sa iti dea un sfat? normal ca si pe TPU gasesti raspunsuri bune, dar nu mai sunt chiar atat de multe persoane care sa vorbeasca frumos pe aici.din cate observ! Orice ai face, sa ai grija de tine.asta e tot ce conteaza!

5 răspunsuri:
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai daca iti spun nu te mai impaca cu el...degeaba pentru ca u tii la el, il iubesti,
Asa ca iti spun, impacate cu el cu conditia sa iti dea si tie mai multa importanta si sa nu mai repete greselile anterioare:*

| pinkpanther395 a răspuns:

Depinde de tine acum. Daca tu sinti si stii ca el tine sau ca a tinut la tine cat ati fost impreuna e pacat sa-l dai deoparte. Dar daca nu tinea la tine ce rost ar mai avea?

| INeedHelpNow a răspuns:

Daca iti mai place de el, explica-i ce ai simtit din cauza felului in care te-a tratat, si daca intelege si nu ma face reimpacatilor.

| tipuIpentruIurgenta a răspuns:

Nu te impaca!

| Loov3G3oXiana a răspuns:

Daca tii la el si crezi ca relatia voastra mai merita o sansa...acorda-o,asa macar iti dai seama de sentimentele lui fata de tine,poate baiatul chiar tine la tine,iar, daca ceva e in neregula da-i jet, nu-l lasa sa isi bata joc de sentimentele tale happy