| Byanka_6376 a întrebat:

Scuzati nickname-ul dar nu am mai intrat pe TPU din cls a 5 a. intelegeti voi de ce e asa rolling on the floor don't judge
Deci am o mare problema. eu sunt acum cls a 10 a la cel mai bun liceu din orasul meu profil etc asa ca sa vedeti dintr-o anumita perspectiva situatia. am cunoscut la un curs, nu conteaza, un baiat care e cu 3 ani mai mare, e la poli ...sunt efectiv inebunita dupa el. eu sunt si o fire asa mai rece dupa ce am avut numarate failuri in relatii, am dat peste multi mai nesimtiti si mna. nu intru in detalii. Intilial nu prea vorbeam dar cu timpul vazandu-ne la acel curs am inceput sa vorbim, imi zambeste. alte detalii de mentionat sunt ca eu pana nu cunosc pe cineva foarte bine sunt destul de retrasa, nu imi place sa initiez eu discutiile de aceea multi ma catalogheaza ca fiind timida ceea ce nu prea e adevarat laughing) el e un tip super deschis si funny si chiar nu stiu cum as putea interactiona mai mult cu el...suntem si din orase diferite, judete vecine dar eu fac naveta ca sa ajung la acel curs. Inca 2 amanunte. azi s-a asezat langa mine la masa, lucru pe care l-a mai facut si isi sprijinea piciorul pe al meu. acum nu stiu daca e un semn ceva sau poate e imaginatia mea bogata laughing) oricum a mai atins pe cineva sub masa cu piciorul din greseala si si-a cerut scuze atunci. Inca un detaliu: odata cursul de a doua zi se amanase si a decis sa ma sune el sa imi zica in conditiile in care nu avea nr meu de telefon. Scuze daca v-am aburit prea mult dar chiar nu stiu ce sa fac. laughing) sau ce credeti, ar merge ceva? Trebuie sa ma misc si destul de rapid pt ca acest curs nu mai dureaza mult dar va fi reluat abia la anul

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic ca ii place de tine, cat de cat, daca nu ma insel eu. Daca e mai mare trebuie sa ai grija ca baietii mai mari nu prea stau fara! Eu zic sa vorbesti cu el, mai mult,mai deschis, povestiti, radeti amandoi, chestii de genul. Daca pana acum nu ti-a cerut o intalnire este ceva la mijloc, ori baiatu analizeaza situatia si sentimentele lui, mai asteapta, sunt si baieti de genul! Dar tu stii cel mai bine ce fel de baiat e, dupa comportamentul lui pe care il vezi! Daca se da spre tine e ceva, gen cu picioarul, etc.A fost un gest frumos ca te-a sunat, ce sa zic.Hmm.Eu zic sa mai vorbiti, si pe facebook, ori pe telefon prin mesaj. Vezi daca iti da mesaj, daca iti da putina atentie. Intelegi? Observa cum se uita la tine, cum iti zambeste! Tu sti cel mai bine ce e intre voi, totusi! Succes cu baiatul! Sper sa fie de bine! Sper sa fie intr-adevar niste semne de la el!

1 răspuns:
| madalinfindrihan a răspuns:

Aici e ceva gen 'Dragoste la prima vedere' si poate ca si la el la fel deci daca nu risti nu castigi. Date pe langa el vorbeste cu el imprietenestete iesiti la petreceri etc si o sa vezi dupa aceea big grin.