| Zarzarica171999 a întrebat:

Sper sa nu mai fie cazul sa revin din nou happy
Am luat escapelle dupa o ora pe 27 aprilie după un contact sexual neprotejat cu ejaculare în interior. Pe 3 mai am avut acea "menstruatie " falsa, efect advers al pilulei. Astăzi am observat niște scurgeri maronii care încet încet s au transformat în ceva roșu. Sa îmi fi venit menstruatia? Mai este cazul sa fac un test de sarcina?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca astazi, adica dupa trecerea a 20-21 de zile de la folosirea acelei pastile nenorocite, sa apara primele semne care sa anunte inceaperea menstruatiei autentice. In asemene situatii, chiar si daca sangerarea menstruala se va desfasura in conditii asemanatoare/similare cu sangerarile menstruale avute pana in prezent, chiar si atunci este indicat sa fie efectuat testul de sarcina pentru a fi absolut sigura si a fi cu sufletul impacat ca totul este in regula in organismul tau. Multa sanatate!

| Zarzarica171999 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc din suflet.
Am sa fac și un test, sa fiu mai sigura

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Da cred ca ti aparut menstruatia. Sigur nu ai ramas gravida odata ce ai luat pilula de a doua zi dar cum e de asteptat efectele secundare se vor resimti o perioada. Multa sanatate

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Paza buna trece primejdia rea, de ce nu ai face?