| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sti povestea mea se pre ca am ajuns cam departe l-am inselat pe asa zisul meu iubit cu prietenul lui cel mai bun, copilul meu are un an iar a lui are 5 luni, la el totul e praf se cearta foarte des cu iubita lui de fiecare data cand ne intalnim sau ne vedem nu pot sa nu ma gandesc la momentele cu el, si el e la fel ne iubim foarte mult, sincer as face orice pentru copilul meu sa nu il pierd, am incercat sa ne oprim sa nu mai vorbim dar nu putem ne iubim foarte mult a fost langa mine in momentele in care iubitul meu nu a fost, stiu ca e gresit ce fac si ce am facut dar il iubesc mult ce pot face e mult mai iubitor si tandru ca iubitul meu tin sa mentionez ca nu sunt casatorita dar el da, spune ca e cea mai mare greseala din viata lui si ca a facut lucrul asta doar ca a fost presat de familie va rog ajutati-ma? Un sfat ceva? Va rog fata jigniti!

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Nu trebuie să te rogi de noi pentru a nu fii jignită. Corect ar fi să nu existe jigniri aici pe TPU și e de datoria noastră, să fim oameni.

Eu NU zic să renunțați la relațiile voastre, doar pentru a fi voi 2 împreună. Niciodată NU am fost de acord cu despărțirea părinților.
Dacă nu vă simțiți bine lângă partenerii voștri, atunci despărțire!

Totuși, eu aș lupta un pic pentru relația actuală și nu aș alege aventura. Aș vorbi cu soțul, să vedem ce facem mai departe, rămânem sau ne despărțim. Totul frumos și civilizat.
Când apar copiii, apar și provocările dintre părinți. Dacă sunt slabi, se despart, dar dacă sunt puternici, trec peste orice.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Piper987 a răspuns:

Buna, daca nu esti maritata ce cauti langa un om ce nu te merita?
Suntem in 2020 mai un pic, spune i iubitului tau, ca nu se mai poate. Ca din pacate lucrurile intre voi nu mai merg, ca nu il mai iubesti. Si ca mai bine puneti punt acum cat inca mai exista putin respect si omenie decat sa ajungeti sa va detestati si copilul sa simta acest lucru cand creste. Nu i spui tu ca l-ai inselat, ar fi prea greu de incasat.
In schimb pentru barbatul pe care il iubesti, e acelasi sfat sa divorteze daca stie ca nu se mai poate! Pentru ca daca nu o face, crede-ma inseamna ca doar te foloseste pentru a se descarca sexual. Dc sa traiti in minciuna? Raniti si pe cei care stau cu voi! Tu pe iubitu tau si el pe sotia lui. E atat de trist, si nedrept. Incearca sa te gandesti, si la binele copilului tau. Ce casa si familie vrei sa i oferi?