| Andrei178098 a întrebat:

Salut, voi ati fost inselati de iubit/iubita? Vreau povestea daca se poate si daca ati iertat sau ati ierta pe cineva care ar face asta. Si daca voi ati inselat si de ce

Răspuns Câştigător
| Continchiscontsters a răspuns:

Deja când iubești inima aia cu Adevărat poate veni oricine în fața ta și sa arate cum vrei ei tot degeaba tu inima pe care deja o iubești cu Adevărat este totul pentru tine pe lumea asta nu mai exista altcineva nu mai exista alta altele nu are cum sa existe asa ceva inima aia pe care o iubești cu Adevărat devine absolut totul și doar pe ia o iubești cu Adevărat nu vrei sa auzi sa vezi pe alticneva ia este fericirea Adevărată cu Adevărată ia este inima ta cu Adevărat ia este tot cei mai frumos tot ce este mai Adevărat tot ce este mai curat pe lumea asta tot ce a putut crea Dumnezeu mai frumos ia este.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu am înșelat, nu am fost înșelată și nu as înșela din nici un motiv.

| relian a răspuns:

Daca ai fost inselat, iti spun din studii grele laughing nu merita, cine te inseala este clar ca lumina zilei ca nu te place, sau te place, acolo sa fie.
Asa sa ierti, o sa ierti, chiar de vrei, nu vrei, timpul asterne praful peste si se uita, se iarta, dar nu merita.
Daca ierti si hai sa mai incercam odata, iti garantez ca se va repeta istoria, poate nu imediat, dar sigur peste ani asa o sa se intimple.

Observatiile dea lungul a mii de ani asta arata, cine a inselat, o sa o mai faca, cine inseala o sa mai fie inselat.De ce? Simplu, pentru ca cel inselat este atras de femei care au acel caracter, toate sansele acolo duc, spre acel final.

| anonim3247 a răspuns:

La alții care nu sunt rromi a înșela cum înțeleg românii nu e așa.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Nu se consideră înșelat nevasta dacă ea spune - Du-te și fă ce vrei cu altele.

| anonim3247 a răspuns:

Nu e bine ca cineva să înșele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a mai ajuns până acolo pentru ca ne-am suportat ca sarea in ochi și am ales sa ne despărțim.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Crezi că poți ierta o persoana care nu te considera destul de buna pentru propria persoana și de aia cauta între timp altceva?
Persoanele care inseala nu au scuze, sunt dezgustătoare, lașe ca nu pot comunica cu partenerul/ partenera ca nu mai au sentimente și că stau din comoditate ( ca le convine faptul ca au mai multe opțiuni și e mai drăguț sa ții o persoana pe loc, care poate sa își găsească o persoana cu care sa formeze o familie, sa o iubească, respecte, sprijine etc ).
Asta este părerea personala despre înșelat, nu poți să iubești doua persoane, din moment ce exista a doua, pe prima nu o mai iubești.
Înșelată nu am fost, am auzit suficiente cazuri( încât mi s-a urat ).
Evident ca nu o sa iert, dar uneori gunoiul mai pleacă și singur din viata ta, a fost decizia lui sa ma piardă.

Nu aș înșela, pentru ca nu as sta într-o relație dacă sentimentele se pierd, prefer sa fiu loiala unei persoane care o sa îmi fie loial și doar atat.

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu nu înșelat niciodată mai bine mor Dumnezeu îmi este martor nu ași face asta nici dacă A-și avea pistol și cuțit la gătul meu ași prefer sa fiu tăiat de viu și sa iua foc decât sa fac una ca asta. Dacă iubești cu Adevărat nu înșeli.