| candygurl22 a întrebat:

:* Stiti, eu m-am despartit de prietenul meu intr'o seara fiindca eram suparata si nervoasa, el s-a suparat pe mine etc. A doua zi ma calmasem si mi-am dat seama ca mie ink imi place de el asa ca vroiam sa ne impacam, dar n'am avut curajul sa'i spun asta (am fost deja de 2 ori impreuna si ma gandeam ca apoi crede ca ma joc cu sentimentele lui). Eu eram si cam geloasa pe o fata care se dadea mereu la el si inca se da. I'am spus cand ne'am impacat iar el a zis ca nu o place. Acum am incercat sa ma port frumos cu el sau ceva, dar nu ma mai baga in seama, nu mai vb cu mine si... ca sa se inrautateasca situatia vb foarte mult cu ea! Mereu e cu ea, il urmareste peste tot, nu pare prea indragostit dar din cate stiu eu ii place compania fetelor rolling eyes sh rade, sta cu mai multe, dar asta chiar il place. Acum...si mie ink imi place sh am incercat sa'l ignor dar ink ma gandesc la el. sad nici prieteni nu mai cred ca suntem. si nu'mi plk sa cred ca aia l-a castigat pe el, iar eu am pierdut sad voi ce credeti? :*:* msss pup :*

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

El a procedat corect. Tu ai greşit enorm.
Mai mult decât atât, tu nici măcar nu ştii ce vrei (prin urmare, oricum nu-l meriţi deloc!).
Ah... şi bonus, îl tratezi ca pe o proprietate a ta: "nu'mi plk sa cred ca aia l-a castigat pe el, iar eu am pierdut".
Astfel de cuvinte denotă clar că nu-l iubeşti deloc aşa că... el de ce şi-ar mai pierde timpul cu tine?
Foarte bine ţi-a făcut, tu ar trebui să stai singură o perioadă şi să-ţi analizezi propriul comportament şi... poate chiar înveţi ceva din asta!
În altă ordinde de idei, mai multă atenţie la gramatica limbii române că-mi trebuie dicţionar ca să pricep ce-ai scris.
Salutări.

| Zenithf a răspuns:

Lasa-te ghidata in viata de gelozie si o sa iti ruinezi orice sansa. Nu crezi ca o relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere si incredere? Si daca da, cum se impaca increderea cu gelozia?
Eu cred ca trebuie sa te resemnezi, din cauza scenelor tale ai reusit sa-l indepartezi si fata aceea a gasit prilejul "sa se bage pe felie". Invata din greseli ca sa nu mai patesti la fel.

| gigiro a răspuns:

Cu asa scris.parca sunt hieroglife si cuneiforme.Nu ai citit regulamentul?

| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca in primul rand trebuie sa te lamuresti asupra sentimentelor tale. Daca concluzia pe care o vei trage este ca il iubesti atunci sfatul meu este sa dai la o parte orgoliul (nu este prea bun in nici o situatie) si sa-ti recunosti in fata lui greselile pe care le-ai facut. Apoi ar mai trebui sa-i spui ce simti cu adevarat.
In momentul in care va constata ca ai recunoscut faptul ca ai gresit pe de o parte iar pe de alta parte va intelege mai exact sentimentele pe care i le porti ar fi posibil sa-si reconsidere pozitia(mai ales daca te iubeste) si sa va impacati din nou.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| banderas_7792 a răspuns:

Nu l-a castigat, face misto de ea si se foloseste de slabiciunea ei ca sa iti faca in ciuda, dar sa stii ca este oricu un bou si nu ai pierdut chiar nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.asa a facut si prietena mea.sad

| byanca_7566 a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui ca inca il placi si ca vrei sa fiti din nou impreuna. daca te iubeste te va intelege si te va ierta

| pissy_6592 a răspuns:

Cam asa se intampla cand te joci cu focul... Sper ca ai invatat ceva din experienta asta...indiferenta de final!