| jasmine11 a întrebat:

stiu ca acum de craciun ar trebui sa fiu fericita, dar n u sunt, pr meu mi-a promis ca nu o sa bea (era cu pr lui) si nu o sa se imbete, dar cand l-am sunat ultima oara era beat mort, mi-a zis ca ma iubeste mult si ca vb mai tarziu, si mi-a mai facut de multe ori asta, nu neaparat cu bautul, dar imi promitea si nu facea ce zicea, si eu ca sa ma razbun intr-un fel, mi-au venit colegi la colindat, iar unul care ii place de mine, am mers singuri in camera si ne-am sarutat, recunosc ca am fost si eu putin ametita, dar nu am facut nimic, numai ne-am sarutat. dupa aceea am vb cu pr iubitului meu cel mai bun, si mi-a zis ca ma iubeste foarte mult(iubitul meu) si ca sa nu ma supar pe el ca doara numai o data e craciunul. si ca tine la mine foarte mult, ca numai despre mine a vb tot timpul, si ca el nu o sa ma insele niciodata, si ca eu o s-o fac, ai atunci mi-am amintit ca m-am sarutat cu colegul meu, si m-am simptit foarte vinovata. credeti ca am procedat corect? va rog ajutati-ma! funda!

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Buna,
Ce ai facut nu e corect,ai de ce sa te simti vinovata, ce pot eu sa te sfatuiesc, lasa constiinta la o parte si nu ii spune ce s-a intamplat.Se spune ca intr-o relatie trebuie sa fi sncera dar crede-ma ca nu pot fi 100%,daca ii vei spune este posibil sa il pierzi,faptul ca erai ametita nu e o scuza si nici ca el a baut. Daca el iti promite ceva si nu face, trebuie sa cauti sa il faci sa vada cat te afecteaza dar nu prin razbunare, odaca ce incep ambitiile si razbunarile relatia treptat se duce.Nu il poti judeca pe el in timp ce tu faci altele la fel de urate,fiecare om are parti bune si parti rele, nu o sa gasesti perfectiune nicaieri, trebuie doar sa iubesti pe cel de langa tine asa cum e si doar sa comunici cu el astfel incat sa ajungeti la compromisuri cand vine vorba de gesturi urate sau promisiuni nerespectate.

5 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Hei, de ce nu a'ti discutat impreuna despre ce i se intampla de la prea mult alcool? De ce nu i-ai zis ca va despartiti, daca se mai repeta? De ce sta cu prietenul lui, si nu mergi si tu cu el? Are pe alt cineva? Ti-ai pus intrebarea asta.happy Pai, ei bine.eu zic sa nu te mai lasi data la o parte si sa te implici daca chiar il iubesti! Craciun fericit, toate cele bune!:*

| MaDeclarFan a răspuns:

Nu ai procedat bine, dar acum trebuie sa o repari.Razbunarea nu e o solutie, dar acum, cel mai bine ar fi sa-i zici ce ai facut si de ce. Daca aude de la altcineva, o sa fie mai rau. Spune-i si poate rezolvati si problema cu minciunile lui.Sarbatori fericite!

| Merry24 a răspuns:

Traieste-ti viata, nu te culca pe ideea ca prietenul tau nu va mai bea k asta nu ai s-o vezi.Eu cu prietenul meu nici nu stiu cum e craciunul k ne certam zilnic si crede-ma k ajungi sa calci si stramb din cauza lor.Asa k nu te speria si daca afla el pierde.Bafta

| AnonimB a răspuns:

Nu ai procedat deloc corect! Sper sa nu afle ceea ce ai facut ca s-ar putea sa aveti o mica cearta care poate sa duca la ceva mai rau straight face

| IzabellaLoredana a răspuns:

Doamne,sunt doua situatii diferite! Daca el s-a imbatat tu trebuia sa te duci sa te saruti cu altul? Si? Ce ai rezolvat? Ai rezolvat ceva? Nu asa se rezolva situatiile astea. Trebuie comunicare in relatie si poate asa se rezolva toate!
O zi buna!