| littlekitty223 a întrebat:

stiu ca poate suna ciudat dar eu am 14 ani si nu am avut niciodata primul sarut, ma simt prost pentru ca unele fete fac sex de la 14 ani si eu nu am avut nici macar primul sarut, va rog spuneti-mi cum as putea sa imi fac un iubit, cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

14 ani si te gandesti la alte fete care au facut sex? Pai tu vrei sa fi ca ele?
Dar nu vreau sa iti fac morala, asa ca am sa iti raspund la intrebare.
O sa spun din perspectiva mea. Ca sa iti faci un iubit, in primul rand trebuie sa te faci remarcata. Si iubitii nu se gasesc asa cum crezi tu. Adica bineinteles, daca faci referire la fetele de 14 ani( usuratice), si vrei sa fi ca ele, te duci pur si simplu, te dai pe langa un baiat care iti place, il seduci, cum fac fetele, si ala e... E simplu.
Dar nu stiu sigur daca tu vrei sa fi ca celelalte fete.
Daca vrei pe cineva care chiar sa te iubeasca, trebuie sa faci mai mult. Ca sa gasesti pe cineva asa, trebuie sa te uiti dupa calitatiile lui, sa stii sigur ca el este potrivit. Dupa ce ai facut asta, trebuie sa te dai pe langa el, sa vb cu el, si sa il faci sa te placa. Este important sa fi tu insati, baietii apreciaza asta, sau nu stiu, eu cel putin da. Apoi, cum esti tu la scoala, ai de unde alege.

Sa iti spun o poveste mica, dar nu stiu daca o sa o citesti:
In clasa a... 10, era o fata, care a vazut in mine tot ce era mai bun, care a reusit sa ma scoata din minti pentru ceva timp... Dar bine, se intelegea bine cu toata lumea, nu numai cu mine.
Nu stiu cum a spus eu o gluma, ea a vazut ca sunt de treaba si mi-a zis ca ma iubeste, bineinteles era o faza, ca o gluma. Stiam asta amandoi.

Unde vreau eu sa ajung.
La inceput nu imi placea de ea, chiar nu ma ganeam deloc la ea, dar dupa ceva timp, parca nu reuseam sa o mai scot din minti, pentru ca ma intelegea mai bine decat toata lumea. Parca ma completa.
Asa iti sugerez sa faci si tu.

Dar din pacate, drumurile noastre s-au separat acum, am ramas doar cu amintiri.
Ma rog, referitor la intrebarea ta, cam asta ar trebui sa faci.
Sunt baieti care si ei gandesc ca tine, stai linistita, sigur o sa gasesti pe cineva.
Sper ca te-am putut ajuta, si ca ai inteles mesajul meu.
Iti urez multa bafta in continuare, si sper sa revi cu vesti bune.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a deveni o prietena/iubita a unui baiat in primul rand trebuie sa fii remarcata de persoana respectiva. Acest lucru se poate intampla doar in anumite conditii printre care se pot enumera dorinta si disponibilitatea ta de a accepta sa intri intro relatie. Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un baiat sunt : farmecul, personalitate, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii sa le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general baietilor seriosi nu le place vulgaritatea deoarece le place si doresc ca femeile sa fie... femei. Este simplu sa fii asa : cand vei fi in preajma baiatului dorit sa fii in fusta/rochita in loc de jeansi; in plus, cand ii vei intreba daca prefera ca o fata/femeie sa fie prea machiata, raspunsul va fi de cele mai multe ori negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii. De asemenea incearca ca intotdeauna sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa priveste un baiat in ochi, dar nu-l fixa mai mult de cateva secunde. Daca vei fi mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina si s-ar putea sa fii invitata la o plimbare, sa apara prima tinere de mana, chiar si primul sarut.Succes.

| Doub a răspuns:

Clar ţara noastră o să ajungă nasoooooooool.

| minrest a răspuns:

Te simti prost pentru ca unele fete fac sex de la 14 ani? Crezi ca sunt de invidiat? Nu sunt, la varsta asta se face sex numai din prostie, daca esti victima inselatoriei unui baiat. Iar primul sarut e un simplu sarut, nu prea ai de ce sa faci caz de el. Incearca sa gandesti cu mintea ta, nu sa te iei dupa toate modele. Buna seara.

| Deaad a răspuns:

Hal de generatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haios ca nimeni nu se simte prost cand pica bacul

| AlyDulcika a răspuns:

Sorry, dar la 14-15 ani, in loc sa te gandesti ca ai de dat examene si intri la liceu, tu te gandesti la sex?! In ce a vom ajunge peste cateva decenii?

| littlekitty223 explică:

Eu ni vreau sa spun ca vreau sa fac sex dar dadeam exemplu fetele care la 14 ani fac sex si eu nu am tupeul sa vorbesc cu un baiat. Multumesc tuturor!