| anonimulanonimus a întrebat:

Buna, TPU
Sunt baiat in clasa a 6-a. Pana in a 5-a am fost in clasa cu o fata care ma placea dar anul asta s-a mutat la alta scoala. Tot de 6 ani ne intalnim impreuna cu alti copii la o grupa. Vreau sa o fac sa ma placa sar nu stiu cum. Eu sunt un baiat timid si pana acum nu am bagat-o in seama si cred ca i-sar para ciudat sa incep sa vorbesc deodata cu ea

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu i se va parea deloc aiurea, daca ii scrii si-i spui ca o placi si ca vrei sa tii leagatura cu ea.

| Ana45699 a răspuns:

Vorbeste cu ea! N ai nimic de pierdut! Macar stii ca ai incercat, decat sa stai cu gandul ca niciodata n ai avut curaj! Cine stie, poate te place! Fa-ti curaj si vorbeste cu ea! Nu ai absolut nimic de pierdut, poate chiar ai de castigat, bineinteles, nu repezi din prima lucrurile, ia-o incet, sper ca te am ajutat! Succes!