| Bineata_Clau_1997 a întrebat:

Buna TPU... Chiar daca am 1997 la nickname eram mult mai mica atunci cand am facut contul si nu stiu de ce este asa.
Am 15 ani.M-am mutat in Anglia, Manchester acum 5 luni.Am suferit enorm din cauza acestei mutari impreuna cu familia mea.dar nu este atat de important..important este urmatoarea explicatie. : stiu sa vorbesc engleza,stiu sa ma integrez, inteleg ce vorbeste lumea cu mine insa uneori ma pierd din cauza accentelor diferite ale oamenilor.Insa sunt sigura cu timpul voi fi foarte bine.Ideea e ca ..simpatizez un baiat..il cheama Kayl. Este in clasa cu mine, aici sunt clasa a10a.Normal trebuia sa fiu a8a acasa in Romania dar trebuie sa ma adaptez asa cum este aici..Nu vorbesc fluent fluent engleza..nu am accentul lor insa ma descurc foarte bine la scoala imi este mai greu sa vorbesc decat sa scriu.
Va voi povesti de la inceput pai..la inceput eram eleva cea noua. Kayl este unul din cei mai destepti colegi.Cand l-am vazut prima data nu l-am considerat dragut, ba chiar ma gandeam ca ar fi ultimul baiat pe care l-as putea place.Intr-o zi aveam nevoie de ceva in scoala, profa l-a trimis pe Kayl sa imi arate de unde pot lua acel lucru.A fost nevoie sa facem de 2 ori turul scolii, noi schimband vreo 2 vorbe.Nu am gasit nimic si ne-am intors in clasa.Cum am spus eram cea noua si nu stiam scoala... este complet diferit de Romania.Dar.din acea zi am inceput sa ma gandesc la el.Nu stiu cum,pur si simplu! Dupa cateva zile, m-a bagat in seama pe facebook.Am vorbit de supararile lui, de faptul ca s-a ranit la fotbal..ca multi profesori sunt foarte stricti cu el din cauza notelor lui bune si nu vor ca nimeni sa il 'corupa' insa sunt exagerati. Eu ma gandeam la el si brusc inima a inceput sa bata tare si transpiram si nu stiam ce zice.(nu este prima data cand plac pe cineva sau am o relatie doar ca..nu stiu, acum e f diferit)Din acea zi nu m-a mai bagat in seama.L-am mai bagat eu o data si am vorbit umpic apoi s-a terminat..brusc.Din ziua aia nu am mai vorbit DELOC.Iar din zilele alea nu ma pot opri sa nu ma gandesc la el..Si nici nu stiu daca ma placea..probabil era doar prietenos insa cam asa sunt eu..In ore ma uitam la el si ma mai prindea ca trageam cu ochiul la el. vreo 2 saptamani a fost ceva f greu pt mine insa am aflat ca are o iubita.Din acel moment mi-am zis" stop"si am facut tot posibilul sa mi-l scot din minte.Insa nu pot.Nu vreau sa ma bag intre ei.Nu pot si nu vreau 100%.cum v-am spus nu pot concura cu ea.Dar nu asta conteaza din nou.ei doi intr-o zi sunt de nedespartit dar din acea zi cand au stat impreuna zici ca nu se mai cunosc..recent m-am gandit ca poate s-au despartit.Cand am aflat ca are iubita nu m-am mai uitat la el.L-am ignorat.Adica ce naiba..ma baga in seama si ma lasa cu ochii in soare..are niste ochi superbi albastri..mereu evit sa ma uit la el tocmai din motivul asta..nu i-am mai vazut impreuna insa il vad ca tasteaza pe telefon mai mereu..cand m-a bagat in seama ma bagase cu tot felul de pretexte si acum o pr mi-a zis ca un om cand vrea sa cunoasca sau e interesat de cineva se poate baga in seama cu acea persoana prin toate motivele..Acum cand il ignor sii incerc sa mi-l scot din cap.el ma priveste uneori subtil.Ne mai intalnim privirile insa cum am mai zis:incerc sa il evit.Chiar il plac..simt o atractie pt el cum nu am simtit pt nimeni.e doar nu stiu..acea"scanteie".dar atat timp cat el este fericit cu fata aia..asta e.Nu sunt nimeni in fata lui.
Ma simt ciudat..nu stiu ce sa fac..intotdeauna mi-am dorit un baiat ca el..comportament,aspect..tot..Cred ca e doar o fantezie de a mea insa nu stiu ce sa fac adica..cum mai exact ar trebui sa ma simt, ce simte si ce gandeste el? Spuneti-mi parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| cristinela4 a răspuns:

Noi nu putem ști ce gîndește el. Dar timpul le va pune pe toate la locul lor. Baftă.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu cauta ceva acolo unde nu este nimic. Ei au alta cultura. La varsta asta poate fi interest de tine pentru sex. Scoate-l din minte si ocupa-te de viata ta. Invata, integreaza-te. Lasa baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow! english love, asta o sa fie buna de citit...stai.
Stai sa-mi notez in carnetelul meu de tehnici: "ca sa impresionezi o fata, fa-i turul unei cladiri" asa. "plange-te ca un putzoi ca te-ai ranit la fotbal"
Ok, mersi, am inteles in mare parte.Bye-bye
Aaa, aveai si intrebare cu ce gandeste el.Fiind in Anglia se gandeste ca o sa ploua maine.Altceva in tara aia n-ai de facut, decat sa urmaresti starea vremii.

| Bineata_Clau_1997 explică:

Șorice băi ăsta daca te deranjeaza ceva nu erai obligat sa raspunzi ok? Eu ti-am vorbit cu frumosul vad ca tie iti place sa iti bati joc de gandirea altor oameni.Pleaca ma omule de aici ca nu te-am intrebat in special pe tine.Mars de aici ma