| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt clasa a V-a.Am un coleg care inainte era distant cu mine, dar de ceva vreme se apropie de mine orice spun accepta ma ajuta la diferite lucruri(ex:daca am carti in brate se ofera sa m-i le duca, daca mai uit cate ceva ex pix sau carte acasa imi imprumuta el etc.), iar mi-e imi lasa impresia ca ma place.Am incercat sa vorbesc cu el despre acest lucru dar imediat schimba subiectul si eu nu stiu ce sa mai cred. Ii place sau nu de mine?
Nu vreau sa am o relatie la anii astia(am 11 ani jumate), dar vreau sa stiu daca ii place de mine si daca puteti sa-mi spuneti si cum sa ma port cu el daca ii place de mine si cum sa maa port cu el daca nu ii place de mine!
Funda!

Răspuns Câştigător
| bogdanel_2484 a răspuns:

S-ar putea sa ii placa de tine pentru ca asa sunt copiii mici incep cu banalitati din astea ca iti duce plasa, cartile etc... dar poti sa il lasi sa te placa in continuare dar sa nu te gandesti la o relatie. tu nu mai adu subiectu ci lasa-l pe el sa il aduca, cand il aduce ii spui ce simti daca esti pregatita sau nu sa ai o relatie

7 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Asta e doar o plăcere.Nu există o iubire.big grin
şi, da. El te place, dacă îţi împrumută multe. înseamnă că ţine la tine.
Şi e foarte timid când e vorba de subiectul ăsta. Ia-l uşor.

Skillz

| Andrada_5314 a răspuns:

Poate doar e dragut cu tine obs si tu daca se poarta la fel si cu celalte fete!winking

| bebitzuluy a răspuns:

Probabil ca ii place. Daca nu vrei sa ai o relatie(fb) incearca sa nu ii dai sperante ca iti place de el sau ca ai vrea sa fii cu el. Daca te convingi ca nu ii place de tine poarta-te ca si pana acum.

| iNs a răspuns:

Ii place de tine 95 % sunt sigur. Daca se pierde cand vorbeste cu tine sau nu se uita in ochii tai e indragostit.Sau poate fi pur si simplu un prieten amabil care isi ajuta colega.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms de sfaturi

| Didi97 a răspuns:

Poti sa ai o relatie de la 11 ani

| zikcen49 a răspuns:

Pai mai intai da-mi id de mess sau baga-l pe al meu radu3trex am 13 ani a si el chiar te place foarte mult da ii e frica de respingere si de ce o sa creada ceilalti si e bine sa ai o relatie de mica ca sa inveti din experientza ok?/mai bine dai o sansa si vezi ce iese sfatul meu da tu faci ce vrei ok? mai vb noi...(baga id)