| AnonimusGate a întrebat:

Bună TPU sunt cu o fata de 10 luni și eu am plecat în vacanta în Londra din 19 pana în 9 ianuarie și ea a început sa renunțe la mine în ultimele 2 zile nu am mai vorbit mai deloc azi când am sunat-o a zis sa o lăsăm balta cu relația ca I de ajuns și ca nu mă mai iubește și înainte sa plec am făcut dragoste eu am 18 ani ea 16 eu nu pot înțelege ea nu mă mai iubește? A așteptat sa plec ca sa se scape de mine? Efectiv mă simt naspa și nu mai am chef de nimic mi-a distrus toată vacanta și nu știu ce sa fac. AcumA e bolnava are nu știu ce viroza și ieri nici măcar nu mi-a zis ca mă iubeste deci efectiv mă simt ca un **** și da eu o iubesc... Foarte mult

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Distreaza-te cat poti. Nu-ti strica vacanta. La revenirea in tara vei avea ocazia sa discuti cu ea in mod direct in vederea clarificarii situatiei aparute. Vacanta placuta!

| TanteMarianne a răspuns:

Intreab-o de ce vrea sa va despartiti. O cauza probabila este, nu stiu poate faptul ca ai plecat in vacanta fara ea. Stii *** persoane care daca faci deva fara ele(ceva de genul sa pleci in vacante fara ei) se simt neiubite. probabil de aia te-a sunat ca sa-ti dea ea papucii mai intai si sa nu astepte sa-i spui tu ca nu o mai vrei.
Spune-i cum te simti si intreab-o de ce vrea sa va despartiti. Prin telefon nu e cea mai buna alegere asa ca uite eu iti zic asa: vorbeste toata chestiunea cu ea la telefon, dupa cand te intorci fa un gest romantic. poti sa-i aduci un sivenit frumos din Londra care are legatura cu dragostea ta pentru ea si o cina romantica.La final daca e faceti dragoste si vezi ca daca faceti dragoste, trebuie sa o satisfaci.Deci vorbesti la telefon dupa ii dai intalinire cand te intorci in țară. Pentru intalnire trebuie sa fii pregatit, sa fii pregatit cum trebuie daca vrei sa ramana cu tine si sa te iubeasca in continuare, mai ales daca e genul de persoana care fiind intr-o relatie este dependenta de partener(in cazul asta de tine)...

| StefanCosmin a răspuns:

Toti sunt asa, iti jura iubirea, apoi te lasa balta. Nu ca sunt vreun maniaco-depresiv sau incerc sa te fac pe tine sa te simti asa, insa asta e adevarul. Dar totusi si ei ii dau dreptate, deoarece e greu sa intretii o relatie la distanta atat de mare, dar daca te iubea, nu te lasa, chiar daca esti la mii de km de ea...