| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu un baiat de 10 luni eu am 17 el 27. el a mai avut 2 relatii serioase si din amandou a iesit suferind si inselat,acum eu stiu ca ma iubeste si ca nu m-ar insela(sunt sigura poate face orice dar nu sa ma inseele) dar nu e romanit DELOC, folosim clasicele alinturi, pui iubita dragoste..etc eu pe fiecare zi ii zic ca e frumos,si ii fac complimente mereu dar el nimic,ma iubeste si atat. se mai intampla din an in pasti cand ii spun eu frumosule sa imi zica frumoaso, dar as vrea sa ma surprinda, cand nu ma astept sa imi spuna! Am incercat sa ii explic dar se enerveaza si zice ca asa e el. L-am intrebat daca celorlalte 2 le zicea ca sunt frumoase,si a zis ca niciodata dar ca ele ii ziceau lui, si l-am lasat sa mediteze. chiar daca stiu ca ma iubeste putin romantism nu strica, nu vreau lumaanar si chestii de astea..nu zic ca e afectuos asa dar complimente nimic. M-am hotaarat sa ii arat cum e si sa nu ii mai zic toate cate i-am zis pana acum sa fiu mai rece dar mi-e frica sa nu il pierd ca el nu e genu pe care il atrage indiferenta, il iubesti te iubeste, nu..nu. Chiar ne iubim dar vreau sa inteleaga ca am nevoie de calduraa! procedez corect? Multumesc mult! :*

12 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Incearca asta, dar nu mult, 2 zile. Nu stiu ce sfat sa iti dau, pentru ca el asa e, te iubeste. Stiu ca vrei sa iti ofere si tie afectiune, i-ai si spus, si nu face nimic. e greu. Incearca 2 zile sa nu ii spui nimic, daca nici atunci nu merge, obisnuieste-te cu ideea.

| Memecy a răspuns:

Hai să îţi zic eu cum funcţionează această căldură.
La început:Îl rogi să caute în dex toate cuvintele calde posibile ' Şi după ce s-a chinuit atâta tu te plictiseşti, el vede şi nu e orb şi te lasă. Ce să faci nu poţi inventa cuvinte faine la infinit...

"Vrei să-i faci rău cuiva? Nu-l bârfi, ridică-l în slăvi."

Daca vrei cuvinte călduţe cauta şi tu un menestrel.27 de ani? el e bărbat în toată firea mâine-pomâne. Nu te aştepta să se comporte cu tine ca şi cu un căţeluş( să nu zic cu un animal) cu pupilele mari ci ca şi cu un om, cu o fata, cu o femeie.

| neutrino a răspuns:

Nu procedezi corect, dar in primul rand tu nu vezi realitatea. El nu are cum sa te iubeasca, dar acesta va fi planul sau. Dupa comportamentul tau, se pare ca el va reusi. Mai usor cu siguranta iubirii voastre!

| Felys a răspuns:

Iubirea nu consta in alint,multi sunt cu papagalul, le spun iubitelor verzi si uscate si ei inseala la greu sau doi bani nu dau de fapt, zi mersi ca ai gasit un barbat asezat, statornic si lasa dulcegariile de adolescenti, sau daca tiii mortis cauta unul de varsta ta sa te minta si sa te duca de nas cu alinturi puerile

| Exilee a răspuns:

La 27 de ani sa nu stii sa te comporti cu o fata... asta este prostie curata.

| grab a răspuns:

El la varsta aia are si alte preocupari in cap decat sa saliveze cu agravante dupa o rochita mov. Cum ar fi ca maine-poimaine face 30 si vrea o cariera, o familie, o siguranta a zilei de maine sau cine stie ce serviciu suspect are eventual i-a ramas mintea la vreuna de i-a dat papucii si l-a intors pe dos.

Daca vrei sa fii alintata de baieti atunci cauta baieti. Barbatii nu prea alinta mult, apoi doar f00t, cam asa merge treaba. E ca si cum ii ceri un caine de 8 ani sa fie dragalash si el ca un pui de 2 saptamani, nu e posibil fizic, ar fi penibil spre penal.

Deci, cum zicea si Mantuitorul: "De ce il cautati pe cel viu printre cei morti?!"

Macar sex de calitate iti ofera? O are groasa?

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu procedezi corect. asa e el.

| Șurubelniță a răspuns:

"Nemultumitului ii se ia darul".
Vorba asta ti se potriveste de minune. Ai un prieten care te iubeste, dar pentru tine asta nu este de ajuns, nu este suficient, vrei mai mult.
Hai sa-ti zic ceva, Feti Frumosi nu exista, multumeste-te cu ce ai.
Ok, omul pur si simplu nu simte nevoia sa-ti spuna asta, asa este el pur si simplu. Ai spus ca te iubeste. Bun, insa pe langa asta mai vrei sa-ti zica ca esti frumoasa, sa-ti spuna vorbe dragalase.
Pai ia gandeste-te putin. Daca nu te-ar considera frumoasa, ar mai sta cu tine? Eu zic ca ar fi mai bine sa te multumesti cu ce ai. Da, el se enerveaza pe tine pentru ca nu intelegi ca asa este el. Inteleg ca simti nevoia sa fii alintata, dar asta e, el nu este asa.
Procedezi gresit, nu te purta la fel.
Tot ce-ti pot zice este sa fii multumita de relatia ta. Daca chiar crezi ca nu rezisti fara sa fii alintata, atunci cauta-ti pe altul care sa te alinte. Poate ca vei face asta, insa gandeste-te la alt aspect : altul poate sa te alinte, dar poate sa nu te iubeasca.

| EleSimoo a răspuns:

NU, nu procedezi corect. Din cate observ, tu esti sigura de dragostea lui. Asta inseamna ca a reusit sa ti-o dovedeasca si fara romantism.
Eu te sfatuiesc sa te bucuri de relatie si sa lasi prostiile astea pentru ca risti sa il pierzi.

| Actaar a răspuns:

Cum ma sa fi cu unul cu 10 ani mia mare decat tine.
Dama de companie ce esti...

| Damy0303 a răspuns:

Prietenul meu este exact la fel laughing laughing si pe mine m-a deranjat ca imi zice din an in pasti ca ma iubeste dar pana la urma m-am obisnuit atata timp cat tu stii ca el te iubeste si ca tine la tine si iti arata asta prin fapte poate ca asa e genul lui sa nu iti spuna prin cuvinte, cine stie poate are motivele lui, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci si tu la fel ca el, tu incearca sa continui sa-l alinti si pana la urma o sa vezi co sa inceapa si el sa-si dea drumul la cuvinte precum: te iubesc, frumoasa mea sau altele, asa e felul lui, si prietenul meu e mai indiferent si mai rece dar chiar simt ca ma iubeste chiar daca imi spune asta rar ca asa e felul lui nu trebuie sa faci si tu ca el. happy

| Evelyna_Eve_1999 a răspuns:

Pai da el te iubeste foarte mult \dancing. Eu cred ca nu te prea alinta pentru ca el ..nah are si el o varsta nu mai e adolescent... dar poate se va schimba :*