| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Sunt cu un baiat de 6 luni, si cam mereu ne certam din cauza mea fiindca eram prea geloasa, dar si din cauza lui fiindca mereu ma suparat, facea promisiuni pe care nu le tinea niciodata si nu era saptamana fara " drama " si lacrimi.
De curand a avut banchetul, si a petrecut timpul cu o fata. Si a inceput sa-i placa de ea. L-am pus sa aleaga, si a ales-o pe ea. Am fost asa nervoasa, incat i-am zis ca il urasc.Ma doare foarte tare, foarte. Si l-am scos de pe faceebok, pe de messenger. Dar ma gandesc, ca din cauza mea s-a ajuns aici. Fiindca m-am comportat aiurea.Si fata asta mi-a zis ca el sigur nu o place asa mult, si ca pe mine ma iubeste. Si nu stiu ce sa mai cred, sincer. Plus ca am trecut si eu prin situatia lui. Adica am mai placut si eu pe cineva. Dar nu a durat mult, fiindca mi-am dat seama ca pe el il iubesc. Dar el nu stie ca am fost si eu in situatia lui fiindca nu am vrut sa-l ranesc. Fata asta vrea sa ma impace cu el, dar nu cred ca este bine. Fiindca nu pot sta langa cineva care mai place si pe altcineva, pur si simplu nu suport gandul. Ieri si alaltaieri am plans incontinuu toata ziua. Il iubesc foarte mult, si nu stiu cum ar trebui sa procedez in continuare.
Sfat si pareri va rog.

Funda.

Răspuns Câştigător
| PinkSky a răspuns:

Hei,eu iti zic ceva sincer poate nu te va ajuta dar acesta este adevarul.
Orice fata care tine cu adevarat la un baiat e foarte geloasa pentru ca ii e teama sa nu il piarda. Daca el a ales-o pe acea fata inseamna ca nu tine la tine si eu iti zic sa treci peste, stiu ca doare.e greu.Si eu am trecut prin asta dar gandeste-te ca ai o viata inainte nu o sa te mariti cu baiatul acesta stai calma nimic nu e 4 ever. Totul se termina odata si odata si odata. Si ca sa uiti de el iesi cu fetele simtete bine distreazate si uite eu cand is suparata ascult melodia aceasta http://www.youtube.com/watch?v=MoSm9wgEENs
sper sa te ajute; d Nu mai suferi asa asculta cu atentie versurile is foarte adevarate. Traiesteti viata cu un zambet cadaca plangi si suferi nu rezolvi nimic>:D< Sperca ti-am fost de folos:D

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Raspunsul luiPrinkSky e destul de bun, doar voi completa putin: tu trebuie sa alegi, noi nu stim ce este cu exactitiate in sufletul tau, dar cum a zis si PrinkSky, daca s-a dus la acea fata nu tine la tine... Dar mai poate sa fie variata in care el vroia sa iti arate un motiv adevarat pentru a fii geloasa. Tu daca vrei sa mia fi cu el neaparat spui acelei fete de care ii place cam asa: "spune-i daca ma mai iubeste si vrea sa fie cu mine sa vina sa isi ceara iertare." daca va veni inseamna ca tot mai tine la tine, daca nu... atunci uital, nu se merita pur si simplu. Si sincer o relatie cu asa multe probleme mai mult iti face viata grea decat sa te faca fericita, pana la urma asta e scopul unei relatii, sa te faca fericita baiatul pe care tu il iubesti, dar tu doar il iubesti dar nnu te face si fericita.
Acum tu va trebui sa decizi ce va trebui sa faci, noi ti-am dat niste sfaturi, restul' trebui sa faci tu.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Yourtruelove a răspuns:

Supara *

| RAY a răspuns:

Ce promisiunii isi facea?

| SakonSIUkon a răspuns:

Eu iti zic simplu renunta la el... Daca e cu alta nu vad rostul si in plus tie ti se pare asta drama de plans?-_o Ia uitete un pic la oamenii saraci fara adapost ei dc nu plang...

| SakonSIUkon a răspuns:

Intradevat poate si eu sunt putin de piatra cand vine vorba de o persoana necunoscuta dar ce sa faci sa plangi mereu si mereu? Pe buune de aia e mai bine sa iti faci o viata amoroasa dupa 25 de ani nu am vazut relatii sa tina de la 15-16 ani pana la 20-25