| Thesimplecat a întrebat:

Sunt de cateva zile impreuna cu un baiat din clasa mea. Faza e ca el este mai scund si chiar daca unele fete spun ca sunt norocoasa ca ma place ca e cel mai ok baiat din clasa sunt unele care ii spun"pispirel " si "pitic" si fetele astea in trecut l-au placut. Eu il plac dar nu vreau sa fiu criticata sau luata in ras ca sunt mai inalta si el prea scund. Inteleg ca important este ca ne placem dar nu pot fi fericita stiind ca altii ma vorbesc pe la spate. Ce as putea sa fac? Ofer funda multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-l pe altul mai inalt!
Sunt convinsa ca mai sunt baieti mai inalti prin scoala aia, nu?
Colegele iti spun ca esti norocoasa, ca sa rada de tine, nu pentru ca ar fi adevarat! Asta este invidia feminina, sa se bucure de uratenia prietenolor, sa le convinga pe prietenel mai rpostute ca le sta bine cu ce le sta cel mai rau, sa le impinga sa se imprieteneasca cu piticul clasei, sau sa le puna sa faca chestii ca ele sa se amuze.

| corbulalbrosu a răspuns:

O diferenta de inaltime de natura celei precizate, reprezinta o situatie ilogica sau irationala in conceptia majoritatii populatiei. Un cuplu in care barbatul este mai scund decat femeia este considerata ca fiind hilara sau inacceptabila, deoarece este incetatenita si respectata cu ''sfintenie'' de aproape toata lumea ideea ca barbatul in mod ''obligatoriu'' trebuie sa fie mai inalt sau cei 2 sa fie cel putin la fel de inalti, pentru a nu fi luati in deradere sau bascalie de restul societatii. Fiindca este o situatie mai aparte, nimeni nu poate oferi un raspuns universal valabil. big grin

| Freya1 a răspuns:

Pai incearca sa cezi partea buna.Sunt fete care spun ca e ok si cateva invidioase care spun ca va sta naspa. Daca baiatul este ok treci cu vederea peste asta si indeparteazate de acele persoane care rad de voi.Am fost in situati din astea si eu in viata doar ca de fostul meu radeau ca eu sunt mica de inaltime si el inalt sau de mine au ras ca un baiat cu care am fost era mai saracut si ziceau ca oare cum pot umbla cu saracia aia dar am ocolit acele persoane si am fost fericita

| Emilian65 a răspuns:

Lasa colegii(e) sa vorbeasca cat vor si voi iubiti-va cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te desparti de el.Probabil nici nu te merita. Daca il placeai, nu-ti pasa de ce spun altii

| Xelon a răspuns:

Fosta mea era supranumita "sugatoarea" si totusi nu m-a deranjat...