| Adriana435 a întrebat:

Bună TPU, sunt fata si am 18 ani.As vrea sa va povestesc problema care ma obsedează timp de 1 an de zile și as vrea sa va dați cu părerea si sa citiți pana la capăt.Mi-a plăcut de o persoana foarte mult si inca mai imi place, fiind și prima persoana de care m-am îndrăgostit cu adevărat, sentimentul era unul foarte sigur, deoarece atunci cand o vedeam aveam un o stare de agitație, ma balbaiam, transpiram si inima începea sa-mi bata cu putere. Vreau sa zic ca este o persoana cu care ma vad aproape toata săptămana, vorbim, ne vedem, însă spațiul unde ne aflam nu ne permite mai mult, persoana aceasta e cu mult mai mare decat mine... Într-o zi oarecare am fost la benzinărie și acolo a venit respectivul individ, l-am văzut și el pe mine dar nu m-am uitat la el de rușine. Când a întrat pe ușa de la benzinărie s-a uitat direct la mine, într-un mod cum nu l-am mai văzut niciodată uitându-se la cineva, a fost un contact vizual timp de 4-5 secunde fără sa-și mute privirea îl alta parte. Acesta imagine mi-a fost tipărită în minte de atunci pana acum, a trecut o săptămână de atunci și nu pot sa uit aceasta imagine. Ma gândesc în fiecare zi la acest bărbat pur și simplu nu pot sa-l scot definitiv din minte, am încercat și pentru moment am reușit sa-l "uit", însă după ceva timp sentimentul a reapărut. Prima data când l-am întâlnit a nu am avut tocmai o părere buna despre el, dar pe parcursul anului am rezilizat ca e un om educat, cel puțin asa îmi da impresia. După toate acestea, l-am văzut pe o aplicație pentru job-uri unde i-am vizionat profilul sa vad dacă este el, într-adevăr el era, această aplicație trimitea notificare ca cineva ti-a vizualizat profilul, eu având un alt nume, pe moment nu si-a dat seama cine sunt zic eu. Ne-am tot "urmărit" profilele pana când m-am enervat și mi-am pus numele meu adevărat, de atunci nu s-a mai uitat, cred ca si-a dat seama cine îl spiona de fiecare data când avea ocazia). După toate astea întâmplate nu prea as crede ca nu si-a dat seama ca am ceva pentru el, fiind și o persoana matura, ma gândesc ca deja stie cu ce se "mănâncă", cand se mai întâmplau anumite incidente și era de față, chiar dacă eram vinovata îmi lua apărarea. Îmi este foarte greu sa-l intreb anumite chestii, deoarece este o persoana matura fata de mine și are un grad mult mai înalt fata de al meu. Banuiala acesta o am demult ca m-ar placea, însă tăcerea lui profunda uneori, îmi spulberă aceasta bănuiala. Cum am zis și mai sus, în afara programului ma privește diferit, într-un mod diferit, în timpul programului nostru (de munca) când suntem cu mai multe persoane se comporta asa cum trebuie. Întrebarea e, este posibil sa ma placa in secret? Si-o fi dat seama ca il cam plac? De ce nu pot sa mi-l scot din gând? S-a prins ca eu am fost cea care il urmarea le aplicație? Chiar și atunci când nu ne vedem o perioada de timp gândul meu zboară tot la el...Am vrut sa va povestesc și vouă acesta poveste, poate imi dati niste sfaturi, nu stiu. Sunt sub semnul incertitudinii ca nu zice nimic, doar imi "vorbește" din priviri și acest lucru mă omoară și ma face tot mai curioasa sa știu ce se întâmplă.
PS:El este o persoana mai domoală,calma, nu prea este direct, din ce am observat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti indragostita foarte tare,draga mea!
Si la varsta ta,nimic nu poate fi mai frumos.
Numai ca,vezi tu,te-ai indragostit de o persoana mult prea matura pentru sperantele tale.
Foarte posibil ca acest barbat sa fi inteles faptul ca tu il placi,dar,tocmai pentru ca nu doreste sa incurajeze situatia, ramane tacut.
Ca te place si el sau nu, nu stim, desi exista si aceasta posibilitate.Dar diferenta de varsta si de pozitii, il obliga sa taca.
Poate ar fi mai bine pentru amandoi sa iti schimbi locul de munca....ai pune un punct care ar rezolva multe,sa stii.
Nu-l vei mai vedea zilnic si nu-ti vei mai hrani dragostea ascunsa,iar el,indepartandu-te, sau te va cauta, sau totul se va sfarsi categoric.
Pentru ca, acolo unde esti, e imposibil sa ti-l scoti din minte si e posibil sa faci vreo greseala ireparabila si sa te faci de rasul lumii....schimba-ti locul de munca,daca poti.
Regret ca nu am o solutie fermecata care sa te ajute cumva sa-ti traiesti visul,dar viata nu e un vis si,la varsta ta,sangele iti fierbe in vene iar dragostea isi cere drepturile.
Indeparteaza-te, deci, linisteste-te si cauta un baiat, un barbat accesibil de care sa te indragostesti si care sa te iubeasca din tot sufletul!
Iti doresc numai bine si o viata minunata, ai un suflet foarte frumos!♥

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este un barbat matur, nu are cum s ate placa in secret, aia fiind doar imaginatia ta, care viseaza cai verzi pe pereti cu oamnei maturi.
da-i pace, o fii insurat, o avea viata lui...tu ai spus ca esti micuta d evarsta, deci cauta-ti iubit de anii tai.
Te sfatuiesc sa nu-l interbi nimic, ca de era interesat d etine iti spune pana acum, dar te ignora si asta inseamna ca are suficinet creier sa nu se incurce cu tine.
Nu vorbeste nimeni din priviri, ca din ce ai scris, pare a fii un tip serios care nu-ti face avnasuri, apropouri si nici nu te astepta cu masina, deci totul este in capusorul tau, inventate.

| mihai69 a răspuns:

Suferi de o îndrăgosteală de preadolescenții.
Dacă tipul o fi și însurat...
Oricum, presupunând că te-a "observat", nu cred că reprezinți mai mult decât o partidă bună de sex pentru el.

| qweasz a răspuns:

Mai bine uită-l pe ăla.

| qweasz a răspuns:

Din ce ai scris pare că tu ești vânzătoare într-o benzinărie și ăla e un client matur care vine aproape zilnic la benzinărie să cumpere ceva sau plătește benzina.

| vidia a răspuns:

Cred ca ai devenit oarecum obsedata de el și totul este doar în capul tau ca el se uita la tine intr-un oarecare mod și chestii. Din ce ai povestit tu ti-as spune ca el nu te place, te asigur ca dacă chiar te plăcea îți spunea, nu te mai amăgea în halul asta.