| Amalia2305 a întrebat:

Hei! Am și eu o problemă ...nu mare, dar mă cam deranjează ce-i drept.
Să vă povestesc : sunt cu un baiat de aproximativ 5 luni. Să-l numim F.,iar de ceva timp în coace deși îmi spune că ține la mine îmi este greu să-l cred,nu neapărat pentru că s-ar fi comportat urât cu mine,ci pentru că pur și simplu nu mai este ca la început.
Spre exemplu : când mă supăr mă lasă în pace,nu mai vorbește cu mine,îmi zice să-i dau un semn când îmi trece straight face,iar eu una când știu că este supărat fac tot ce pot ca să-l împac.
Un alt exemplu ar fi în seara asta : pentru ca nu ne-am mai văzut de o perioadă bună de timp ( din cauza programului nostru ) și ieri nu am vorbit deloc, m-am gândit să facem ceva împreună și anume să ne uităm la un film( fiecare acasă la el,dar totuși același film). A fost de acord la început, am propus eu niște filme,nu iau plăcut,i-am spus să aleagă el filmul că am văzut că ceea ce propun eu nu-i place, însă până la urmă mi-a zis ceva de genu " lasă iubi oh go on :* " și i-am răspuns " bine dacă nu vrei tu să te uiți la film cu mine caut pe altcineva " el : " bineeee". Si dupa putin timp i-am spus : " uite,M. E baiat înțelegător și simpatic, se uită la film cu mine, nu ca tine ", iar răspunsul lui a fost ceva de genul : " bine că se uită el ". Ei bine, acest baiat M. mă place și știe și F. asta, iar ideea este că M. mereu îmi acordă atenție, când sunt supărată încearcă să ma înveselească și alte gesturi drăguțe pe care F. nu le face.
O altă problemă de cuplu aș putea spune că este faptul că el niciodată nu-mi recunoaște când e supărat și ce-i drept se supără repejor și mereu când mă supăr îmi spune că sunt supărăcioasă eu de fel straight face.
O chesti care m-a enervat în seara asta,după ce că ieri nu am vorbit, azi am vorbit super puțin cam de pe la 8 jumate pana pe la 9 jumate straight face cu pretextul că nu se mai uită nici la film nici la nimic și se pune să doarmă. M-a deranjat chestia asta pentru că mie chiar dacă îmi era somn,aș fi stat să vorbesc cu el. Bineînțeles că și-a dat seama că m-am cam supărat, doar că nu și-a dat seama de ce anume mai exact ( dacă din cauza filmului sau a faptului că a zis că iese ). I-am zis "ok...culca-teoh go on noapte buna!" La care el : " sa nu care cumva să ma pupi ", eu: " :* " si el : "happy" si m-am suparat mai tare si i-am spus ceva de genul : " ok acum văd cât mă pupi și tu,în fine, să nu te mai rețin pe mess, nb! " îmi raspunde cu un simplu " pa! "
Sau uneori este pur și simplu indiferent, mă enervează de mult ori când îl întreb ceva și îmi raspunde tot cu o întrebare,evită mai mereu răspunsurile clare.
Sincer,nici nu știu dacă mai ține sau nu la mine, voi ce credeți? E normal să se comporte așa cu mine de la o vreme în coace?
Fundă celui mai bun sfat :*.

Răspuns Câştigător
| Geneoo a răspuns:

Pai el poate e genul care vrea sa fie putin mai libertin, sa nu fie controlat de altcineva sau ceva de genu. si cel mai enervant lucru la o fata cand esti cu ea, e sa iti zica de un alt baiat si sa il compare cu tine. orice baiat uraste asta.Ori s-a racit relatia voastra, ori ii place de alta, ori s-a saturat de ce ii zici, ori l-a deranjat chestia cu acel baiat ( M ) thinking! eu zic sa incercati sa uitati trecutul si sa va ganditi la prezent si ce veti face in viitor big hug. Funda:*?

24 răspunsuri:
| Amalia2305 explică:

Scuzați-mi greșelile de gramatică, abia acum am recitit textul și le-am zărit. blushing

| neutrino a răspuns:

Este foarte normal, pentru ca intre voi nu este o relatie sentimentala ci o relatie tip "iti ofer prietenia mea si eu o vreau pe a ta".

| Zenit313 a răspuns:

Baietii sunt simplii.

Unde dragoste (sex) nu e....nimic nu e...

| Amalia2305 explică (pentru Zenit313):

Nu este genul acela de baia, ba chiar în astea 5 luni de când suntem împreună, nu a pomenit nimic despre sex.

| Zenit313 a răspuns (pentru Amalia2305):

Inseamna ca este rusinos,si are pretentia ca sa vii tu cu initiativa,un apropoo,o mica sugestie,poate astepata momentul oportun.

Uite un exercitiu simplu:
Femeile vor inima.(sentimente)
Barbatii vor sex.

Fiecare are darul de care are nevoie celalalt.
Ca sa ajungi la inima unui baiat,trebuie sex.
Ca sa ajungi la inima unei fete trebuiesc sentimente(sa te comporti frumos, atentie, grija, sprijin, iubire..etc)

Este un schimb reciproc, o simetrie perfecta daca stai un pic sa te gandesti.
Incearca, nu ai nimic de pierdut, iti garantez ca rezultatele vor fii bune.

Iti urez succes!

| Amalia2305 explică (pentru Zenit313):

Am vorbit despre asta ( subiectul tot eu l-am deschis). I-am recunoscut că m-am mirat cum de în 5 luni nu a zis nimic de așa ceva, deoarece alți băieți cu care am fost mi-ar fi propus mai mult ca sigur straight face, însă el mi-a răpsuns că este timp, să ne cunoaștem mai bine mai întâi și plus de asta mi-a zis faptul ca el este sigur ca dacă mi-ar fi propus l-as fi refuzat ( ceea ce este și adevărat ).

| Zenit313 a răspuns (pentru Amalia2305):

Acest baiat te cunoaste foarte bine, stie ca nu esti pregatita si ca o sa'l refuzi..de asta nu vine el cu initiativa.
Barbatii daca nu fac sex, devin violenti, greu de controlat, din ce in ce mai retrasi..etc.
Asa suntem noi construiti...nu este vina noastra rolling on the floor
Trebuie sa faci tu primul pas pana nu este prea tarziu.

| stalo a răspuns (pentru Zenit313):

Baaai filozoafa esti...ai dreptate laughingla faza cu dragostea.

| Zenit313 a răspuns (pentru stalo):

Apropo sunt baiat laughing)
Mersi!
Multa Sanatate!

| stalo a răspuns (pentru Zenit313):

laughing)schimba`ti numele si tu

| Zenit313 a răspuns (pentru stalo):

Zenit nu e nume de femeie sau baiat!
Uita-te la avatar ca am sapcatongue

| Hieer a răspuns:

Pai fi si tu m-ai indiferenta. Incearca sa nu-i m-ai dai atata atentie. Intreba-l ca daca nu m-ai vrea sa fie cu tine. Sa o incheitati. Dragoste cu sila nu se poate. Nu trebuie doar tu sa faci ''totul'' in relatia asta. Sa preiei tu initiativa intotdeauna. Lasa-l o vreme. Nu-i m-ai da atentie, nu-l m-ai suna. Si ai sa vezi ca dupa ceva timp.o sa te sune el. I. ntreaba-l de ce e asa. Ce are.

Sper ca te-a ajuta!

Răspuns utilizator avertizat
| 2AN7 a răspuns:

Wooff, mult de citit mama laughing!

| 2AN7 a răspuns:

Deci s-a plictisit de relatie sau e pus rau de tot pe glume deoarece stie ca il iubesti si nu te superi pe el... Da am facut si eu din astea da la prietene amice nu la iubirebatting eyelashes! Orcm fa-te indiferenta peste cap! Adica "când mă supăr mă lasă în pace, nu mai vorbește cu mine, îmi zice să-i dau un semn când îmi trece, iar eu una când știu că este supărat fac tot ce pot ca să-l împac."
Nu faci nimic cand iti zice : Sa imi zici cand numai esti suparata
Aaa bun thinking Ii zici " Haii sti ce oh go on DND am trebuiewinking " Eu nu vreau sa iti stric relatia cu el da cautati Altu' asta e decedat!winking. Fa-l sa se simta innebunit sa se impace cu tine.fa cum face el cu tine!batting eyelashes day dreaming oh go on

| Ingerashdragutza a răspuns:

Eu cred ca ori s-a plictisit de relatia aceasta, ori te inseala.Pentru ca daca l-ai fi dezamagit nu ar mai fi vorbit deloc.Parerea mea e ca daca iti place de M.lasat pe F.pentru ca nu merita iubirea ta daca te trateaza cu indiferenta.

| Kidutsa675 a răspuns:

Uite ce cred eu. Probabil ca s-a plictisit de tine sau este cu gandul la alta...dar nu te descuraja! Poate ca acel "M" de care spui tu chiar si-ar dori sa fie cu tine si daca si tu il placi incercati sa fiti impreuna! Si lui F. spune-i ceva de genul: "Uite, eu cred ca nu mai merge intre noi...de la o vreme esti cam rece cu mine etc." Sper ca ti-a prins bine sfatul meu(cat de cat) si stai linistita, nu s-au terminat baietii la elwinking

| Grecu_Bianca_1996 a răspuns:

Eu zic ca mai tine la tine, nu ca la inceput dar totusi. Incearca sa il faci gelos cu "M" si vezi ce reactii are el. Eu cred ca o sa fie gelos si o sa se comporte la fel ca inainte cu tine (gen: te vrea inapoi)
Sau daca vrei sa va despartiti iate tare de el si gata.

| Amalia2305 explică (pentru Grecu_Bianca_1996):

A mai fost gelos o perioadă pe un amic de-al meu și a ajuns să-mi zică ca vrea să ne despărțim că dacă vreau așa tare să fiu cu amicul acela al meu să-i zic ca nu se supără. ( o reacție la care chiar nu ma așteptam straight face ). Și țin să menționez că eu cu acel amic vorbeam mai mult prin sms, pe net și la telefon, adică chiar nu mă prea întâlneam cu el.