| lulu21spb a întrebat:

Buna TPU.Sunt fata, am 13 ani si am o problema.Acum 2 luni am facut dragoste cu iubitul meu.Stiu ca sunt prea mica pentru asta, dar nu m-am gandit prea mult inainte sa fac asta.Problema e ca mama banuieste ca nu mai sunt si i-a spus tatalui iar tata vrea sa ma duca la doctor.Ei dau vina pe un baiat cu care nu am facut absolut nimic,si nu stiu ce sa fac.M-am gandit in caz ca afla sa dau vina pe el, ca sa nu-i fac probleme iubitului meu sau sa ii dau bani doctorului pentru ai spune ca sunt virgina. Daca ii spun ca m-am dezvirginat singura si nu vreau sa afle parintii pentru ca o sa creada ca am facut cu un baiat o sa accepte? Chiar nu stiu ce sa fac, ajutati-ma va rog.Multumesc mult si astept sfaturile voastre cu drag.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nici un medic ginecolog oricat ar fi acesta de specialist nu ar putea preciza modul prin care s-a produs lezarea/deteriorarea/ruperea sau indepartarea himenului si asta cu atat mai mult cu cat dezvirginarea (daca intr-adevar a existat asa ceva) s-a petrecut cu mai bine de 2 luni in urma.In consecinta tu poti sustine fara ca cineva sa reuseasca sa-ti poata infirma afirmatia ta/sa te contrazica ca tu singura te-ai DEFLORAT folosind la inceput degetele si ulterior un obiect mai lung si mai gros (un picior de papusa de ex.) care fiind folosit de mai multe ori, treptat ti-a deteriorat himenul.Asa ca n-ai de ce sa fii atat de ingrijorata deoarece in cel mai rau caz ai putea sa fii cel mult batuta. Sunt convins ca totul se va rezolva fara probleme si fara a mai implica pe cineva intr-un act sexual imposibil de a fi dovedit de catre cineva.Incearca sa te linistesti.Pa,pa.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai alta solutie decit sa zici adevărul, de ce vrei sa minti? Tu stiai ca nu faci bine ceea ce faci? Si totusi ai acceptat sa faci sex cu acel băiat, acum vina este in totalitate a ta, deoarece ai acceptat, sau daca el te a obligat, se cheamă viol, si atunci il dai frumos pe mîna politiei, că a violat o minora, dar daca nu a fost viol, si tu ai fost de acord sa faci sex cu el, atunci asuma ti toată responsabilitatea, si nu incerca sa mituiesti doctori nevinovati, doar ca sa te sustina in minciunile tale. Spune le părintilor adevarul, ca doar nu te omoara, si daca te omoară asta e, spaga lor.

| BoBByBlack1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing)))))))))))))))))))))) Spaga lor
Ai freptate frate, e bine ca eu vorbesc cu mama despre sex si din astea ba chiar mi-a spus de unde sa iau prezervative big grin

| ZEU93 a răspuns:

Greseala -> Consecinte. O lectie buna de viata. Spune adevarul, pana la urma tot fata lor esti.

| sofisis a răspuns:

In primul rand: la ginecolog, la 13 ani, vei intra insotita de unul din parinti.
In al doilea rand: cum sa faci asemenea prostie si sa dai vina pe un baiat care saracu n-are nici o treaba? De ce ai fi atat de nesimtita incat sa ii faci probleme unui om nevinovat?

In al treilea rand: spune-i mamei tale. E cea mai buna solutie. Ce or sa iti faca? Doar nu or sa te omoare.

| ywar a răspuns:

Sa dai bani doctorului? Mita! Asta inseamna ca cei mici invata sa fure de pe bancile scolii - care ar trebui sa fie un model. Eu ti-as da o bataie sora cu moartea.

Răspuns utilizator avertizat
| Radu284 a răspuns:

Nu pot sa te duca la doctor cu forta, iar doctorul nu te poate consulta cu forta.

Dar le poti spune parintilor adevarul, si le zici ca atata timp cat nu ai luat o boala venerica si nu ai ramas insarcinata, nu e problema lor.

| pufulescu a răspuns:

Nu spui ce varsta are cel cu care ai facut sex! Daca si el este minor politia nu are ce sa ii faca in afara de a-i tine morala!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Zic ca trebuie sa vb cu maica ta si sa i spui adevarul. Pana nu complici situatia si mai mult gen: il ia politia pe asta nevinovat. Vb cu maica ta de la femeie la femeie si incearca sa i explici ce si cum. Recunoaste ca ai gresit in fata ei dar ca tu esti responsabila pentru asta.

| Taduic a răspuns:

În societatea în care trăim, cea mai bună minciună pe care poți s-o spui acum este că o colegă râdea de tine că ești virgina așa că te-ai dezvirginat singură pentru a nu mai fi. Si desigur, după asta spui că-ți pare rău și mai improvizezi.

| Quiin a răspuns:

Is parintii tai, ar trebui sa te inteleaga, dar si tu te-ai cam grabit, asa ca suporta consecintele si nu da vina pe alt baiat. Si parintii tai au fost tineri odata. Si ei stiu cum e sa fi prost si indragostit. O sa inteleaga, sper.

| aviii a răspuns:

13 ani, serios, omfg. Nu mai zic nimic, ma abtin.

| crys12 a răspuns:

Buna happy Sincer nu vreau sa te condamn, doar ca nu ai facut chiar ce trebuia. I-ai oferit iubitului tau ce aveai tu mai de pret. Fii atenta, cu virginitatea nu-i de joaca. Nu este ca si cum azi o ai, maine renunti la ea. Trebuie sa fii mai atenta si sa intelegi ca o sa ai timp suficient si pentru a-ti petrece o noapte de amor cu iubitul tau. Tu esti deocamdata mica si ar trebui sa te axezi mai mult pe scoala, mai putin pe iubitii sau noptii fierbinti. In acest joc sunt si parintii tai care incearca din rasputeri sa nu-ti lipseasca nimic si sa-ti indeplineasca orice dorinta. Tu, inainte sa iei vreo decizie trebuie te gandesti la familia ta, pentru ca nu esti pe picioarele tale sa iei propriile decizii. Nu te supara pe mine, dar nu asa se procedeaza. Familia o sa fie alaturi de tine mereu, pentru tot restul vietii, insa iubitul tau poate maine nu o sa-ti mai fie iubit. Fii mai ascultatoare si in momentul de fata, nu ai decat sa le marturisesti parintilor tai adevarul, pentru ca o greseala recunoscuta este pe jumatate iertata. Sper din tot sufletul sa iei decizi folosind capul, nu inima sau hormonii si mult succes in continuare!

| robertp1 a răspuns:

Spune-i adevarul mamei tale, si o sa iti iei o bataie mare de la tata, dar asta e, nu cred ca te-a obligat ala de vrei sa il aperi, deci meriti tot ce am zis mai sus.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Stiu ca nu este bine sa minti si nu te incurajez sa o faci, dar eu i-as spune ca am facut-o singura, intelegi ce spun. As faceo nu ca sa ma protejez pe mine, si pe persoana care o iubesc.

| LuizaLiza98 a răspuns:

Îi spui adevărul mamei tale şi gata!

| lulu21spb explică (pentru LuizaLiza98):

Mamei pot sa-i zic adevarul dar tatalui nu.Nu stiu cum o sa reactioneze

| 1958 a răspuns:

În opinia mea, iubitul tău ar trebui să-și asume și el, că doar nu ai facut-o singură. Părinții tăi o să te înțeleagă într-un final sunt sigură de asta.Dar iubitul tău trebuie să le ofere încredere.Și acum relația voastră tocmai a devenit serioasă. Succes, nu te panica.