| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 18 ani, 1.75 inaltime si 60 kg. Majoritatea fetelor sunt scunde, mi-ar fi placut sa fiu si eu mai scunda. Voi care credeti ca e inaltimea ideala la o fata?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Super, o inaltime perfecta de fata frumoasa, care poate deveni manechin. Stii ca, standardele incep de la 1.70m in sus, pentru femeile "perfecte", nu?

Am peste 1.70 si ma simt minunat aici unde sunt, mai ales ca am un barabt de peste 1.90.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inaltimea ideala ar fi intre 165-170 cm in idea de a putea incalta pantofi cu toc foarte inalt. Nimic nu poate fi mai hilar sau mai grotesc/aiurea ca si imaginea oferita de o pereche/cuplu in care fata este mai inalta decat barbatul de langa ea. Si ar fi cazul sa fim mult mai seriosi dar mai ales la fel de rezervati si in privinta ''frumusetii'' oferite de o menechinuita scheletica de peste 175cm la vederea careia iti moare scula instantat. rolling on the floor big grin

| Emma30555 a răspuns:

Ai o inaltime foarte buna nu iti face probleme. De obicei fetele si baietii vor sa fie inalti si la 1.75 nu esti chiar asa de inalta, este ok. Gandeste te ca manechinele au de la 1.75 in sus

| siriusblack98 a răspuns:

Parerile or sa fie strict subiective.Intrebarea nici macar nu isi are sensul la aceasta categorie.

| HazelEyes77 a răspuns:

Stii cate fete si ar dori sa fie cu cativa cm mai inalte? Destul de multe iti zic eu. Tu ai inaltimea unui fotomodel si esti destul de bine proportionata din cate vad. Chiar nu si are locul un complex legat de inaltime. Iubeste ti corpul si apreciaza te asa cum esti si cum te a inzestrat mama natura. Chiar nu avem ce face mostenim genele parintilor. Si daca ei ei sunt inalti sau dimpotriva mai scunzi asa vom fi si noi la maturitate. Eu zic ca n ai de ce sa ti faci probleme degeaba ...toti avem nemultumiri mai mici sau mai mari in legatura cu felul cum aratam dar trebuie sa realizam ca suntem unici si frumosi in felul nostru. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ma intrebi pe mine, clar peste 170. Dar multi nu vor asa "inalte". Vor minioni de 165...

| AliTheo18 a răspuns:

Nu poate exista inaltimea ideala. Mie imi place cum sunt scunda, din perspectiva mea am anumite avantaje, dar si fetele intalte sunt la fel de 'perfecte'.

| Randomuser2000 a răspuns:

Depinde, inaltimea in genunchi?

| Fotbalistul123 a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca ideal ar fi ca o fata sa aiba intre 1, 70 si 1, 75. Ce e peste 1, 75/76 e cam inalt si ce e sub 1, 70 cam scund.
Oricum gusturile difera, daca un baiat are 1, 70sau mai putin, evident ca prefera o fata mai scunda decat el.
Oricum eu zic sa nu ti faci griji ca 1, 75 e numai bine, pana la urma vrei sa fii ca toate celelalte? E frumos sa iesi putin în evidenta. Eu am 1, 85 si imediat imi sar in ochi fetele putin mai inalte decat restul. happy