| gamerulmalahios a întrebat:

Sunt fetele scunde mai putin atractive decat cele inalte?
Salut TPU! Am observat ca majoritatea femeilor considerate dive sunt inalte sau cel putin medii de inaltime..Asta ar explica si de ce majoritatea fetelor scunde sunt complexate de inaltimea lor. Sincer nu prea inteleg de ce dar in fine, nu asta ma intereseaza.Ma intereseaza strict daca fete inalte sunt mai atragoatoare in genereral decat cele scunde.
Deci, revin, CONTEAZA INALTIMEA LA FEMEI PENTRU BARBAT?; SUNT FETELE INALTE MAI ATRAGATOARE DECAT CELE SCUNDE?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mie imi plac fetele mici de inaltime, din cate am observat multi barbati prefera la fel

| corbulalbrosu a răspuns:

NU este adevarat, fiindca este o conceptie absolut gresita si ineptie sa cataloghezi femeile in functie de inaltimea lor. Chiar din contra foarte multi barbati considera fetele care au o constitutie fizica de minione, ca fiind de fapt ''bibelouri'' fine, scumpe si pretioase. Depinde de convingerile fiecaruia in parte, mai ales daca se are in vedere ca o miniona poate fi impreuma atat cu barbati scunzi cat si cu foarte inalti. Ceea ce nu mai este valabil si in cazul ''cocostarcelor'' cu inaltimea mult peste medie. big grin

| Freya1 a răspuns:

Nu cred asta.
Iti spun din perspectiva mea, ce am 1m50.La femei nu prea conteaza atata de tare ca sunt minione sau mai inalte atata timp cat au si alte calitati.Si sunt foarte multi pe care ii atrag fetele micute.
Eu nu am complexe in legatura cu inaltimea mea ci chiar ma bucur ca se vede diferenta dintre mine si un barbat, si ca nu avem acelasi numar la papuci.
Am avut iubiti de la 1m72, 75 in sus cu unul de 1m 80 si am stat 8 ani deci...nu e ca si cum eu nu as putea sa fac ceva ce una mai inalta poate, acum depinde doar de gusturi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt complexate doar pentru ca nu se uitã baietii inalti la ele, doar asta e motivul.

| SandraEve a răspuns:

Depinde de preferintele barbatului. Unora li se par atractive cele minione, altora cele inalte. De obicei barbatii sunt atrasi de picioare si posterior, deci niste picioare lungi si frumoase intotdeauna vor fi mai frumos vazute

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

Depinde ce intelegi prin frumos, daca e schilodadã si inaltã aratã mai naspa decât daca e minioanã.

| SandraEve a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar

| 90210 a răspuns:

Depinde de preferintele fiecarui baiat.

| Bernardus a răspuns:

Depinde de om. Mie, personal imi plac mai mult piticele, dar altora poate le plac fetele mai inalte.