| Anonima163333 a întrebat:

Bună!
Am 1.65 inaltime și ma simt prea înaltă. Sunt clasa a 8a, adică am 14 ani jumate.Toate colegele mele au în jur de 1.60-1.62 excepție vreo 4 care sunt mai înalte decât mine+baietii care au majoritatea 1.70 sau chiar mai mult.
Problema e ca mereu mi-am dorit să fiu scundă, cam de 1.55...mi se pare ca fete scunde sunt super drăguțe...sad

Țin sa menționez ca nu am mai crescut de la 11 ani niciun centimetru și nici nu-mi doresc asta deoarece ma simt prea mare.
Nu cred ca sunt grasa, am vreo 57 de kg și toată lumea zice ca arat "ideal" pentru inaltimea mea,ca nu mai trebuie să dau jos, dar nici sa nu ma îngraș.
Ce credeți, o sa mai cresc?(sper ca nu...)
Care e inaltimea ideala pentru o fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verișoara mea are 12 ani si 1, 73, fără niciun sport. Ești foarte ok, e o intime medie în Romania(din ce stiu). Nu îți face griji, nu cred ca mai crești mai ales dacă părinții tăi sau rudele nu sunt foarte înalte.

3 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Ai o înălțime bună. Depinde de genetic. Ce înălțime au părinții tăi?

| Anonima163333 explică (pentru Feri5):

Mama mea are 1.59-1.60,tatăl meu are 1.84-1.85

| Feri5 a răspuns (pentru Anonima163333):

Tatăl e înalt. Vei avea cam cel puțin până la 1.70