| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 18 ani și nu am avut nicio relație pana acum. Ideea e ca am tot așteptat acea persoana speciala, ca să spun asa, am ieșit cu mulți băieți, nu sunt vreo antisociala, din contra, știu sa port o discuție și am un simț al umorului destul de dezvoltat, vorbesc despre tot și despre toate și nici din punct de vedere fizic nu pot sa ma plâng, am trăsaturi frumoase și nici "femeia șnur" nu sunt laughing chiar au fost mai mulți băieți care s-au deschis în fața mea și mi-au spus ca ma plac, doar ca efectiv nu simțeam nimic, nu era reciproc, mereu lipsea ceva, nu știu ce, nu era chimie. și eu nu pot sa mimez dacă nu simt, asa ca i-am respins pentru ca știam ca dacă as fi fost cu ei i-aș fi rănit, as fi fost rece și distanta în relația respectiva.
Mi-a plăcut de un singur tip, marele meu crush din liceu, am vorbit aproape un an de zile, iar într-un final am decis sa "fim împreună", dar a fost cea mai lame relație pe care v-o puteți imagina, ne-am despărțit după o săptămână pentru ca am aflat ca mai avea pe cineva, i-am văzut întâmplător, eu știam de ea, doar ca aveam impresia ca se despărțise. Anyway, asta nu e important, s-a întâmplat de mult, acum vreo 3 ani, am vrut doar sa fac o paranteza.

Credeți ca e greșit ca am respins persoane din viața mea și nu am încercat ceva dacă nu simțeam nimic pentru ele? Vreau sa apară acea persoana care să-mi dea lumea peste cap, ca să spun asa. Doar ca tot aștept și nimic. Am ajuns la vârsta asta fara vreo experienta de niciun fel. Voi ce părere aveți?

20 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Te cam grabesti si disperarea isi face prezenta lent dar sigur.
Ai 18 ani doar, chiar nu ai ceva mai bun de facut?
Crezi ca viata se invarte doar in jurul unei relatii?
O sa apara si acel cineva care vrei tu.
Legat de cei care i-ai respins, ai procedat foarte corect.
De ce sa stai cu cineva daca nu simti nimic? Era rau si pentru tine dar mai rau pentru ei...

| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 18 ani! Ai rbdare, ca pana la varsta asta nu avea cum sa apara persoana aia speciala, mai ales ca ai fost ocupata cu scoala si nu prea ai iesit in lume!
Nu-i timpul pirdut, dimpotriva, de acum incepe viata, inca esti adolescenta pana la 20, cand in sfarsit poti fii considerata adulta si matura.

| Liveforyourself a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc! happy Ce-i drept m-am și mutat în alt oraș, foarte departe de casa în cls a 11 a si a fost greu sa ma obișnuiesc, iar în cls a 10 a am fost la un pas de depresie din cauza unor probleme familiare, acum sunt în cls a 12 a și urmează sa ma mut iar din oraș, la o distanta și mai mare pentru a face facultatea. Au fost mult mai mulți factori.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai buna prietena de-a mea, o d-na profesoara, care vorbeste 3 limbi straine, educata, scolita, cu simtul umorului, inca frumoasa si care si ea ''inca mai asteapta sa apară acea persoana care să-i dea lumea peste cap, ca să spun asa'' a iesit la pensie si este in continuare o visatoare fata......batrana. big grin P.S. : sa nu uit a fost curtata de multi barbati realizati, atat romani cat si staraini.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kevlar):

Relatarea este absolut reala.

| Freya1 a răspuns:

Nu este nimic rau sa astepti o persoana potrivita dar sa nu exagerezi.
Am o prietena ce a ajuns la o varsta destul de inaintata si este tot domnisoara pentru ca si ea astepta printul pe cal alb.Dar daca nu incerci sa vezi in persoana de langa tine persoana potrivita ea nu va fi niciodata.
Acum are parte doar de persoane inaintate in varsta nu tocmai straluciti din punct de vedere mental si fizic ce au ajuns sa ii spuna ca daca tot face pe mironosita va muri singura cu 20 de pisici.Nu esti obligata sa iei pe nimeni daca nu vrei dar la un momentdat in viata asta trebuie sa iti deschizi sufletul in fata cuiva si sa il lasi sa patrunda.

| Romanul86 a răspuns (pentru Freya1):

„Dar daca nu incerci sa vezi in persoana de langa tine persoana potrivita ea nu va fi niciodata."

„in viata asta trebuie sa iti deschizi sufletul in fata cuiva si sa il lasi sa patrunda."
Cel tare!

| LoveSleep a răspuns:

Ți-aș da mesaj să-ți dau lumea peste cap dar am niște cursuri importante la facultate mâine.

| mentholinks a răspuns:

Te rezolva baietii la facultate, stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Am ajuns la vârsta asta." Ai 18 ani ce naiba.
Așteaptă "marea iubire"... dacă o exista...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doua povesti foarte dramatice, cu ceilali baieti si cealalta cu marele tau crush. Cam imposibil sa gasesti pe cineva la fel ca el, Dar sã fie atat de prost incat sa stea doar cu tine. Tu vrei cam imposibilul aici, lumea nu joaca in favoarea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Nu e nimic, respingei pe toti pana pe la 50 de ani sa-l gasesti din nou pe Fat Frumos? Apropo, cred ca esti inhibata si empatica?

| LilPeep a răspuns:

''Credeți ca e greșit ca am respins persoane din viața mea și nu am încercat ceva dacă nu simțeam nimic pentru ele?''
Nu, ai procedat corect.

| Pz a răspuns:

As putea fi eu să-ți dau lumea peste cap dacă vrei să vorbim

| sofisis a răspuns (pentru Pz):

La ce logica gramaticala ai, ma indoiesc profund ca ii poti da peste cap orice altceva decat ochii in semn de frustrare. happy

| Liveforyourself a răspuns (pentru sofisis):

Și care sunt acele greșeli care îți zgârie ție retina, draga? laughing Uimește-ma!

| sofisis a răspuns (pentru Liveforyourself):

"As putea fi eu să-ți dau lumea peste cap"...