| Mustata55 a întrebat:

Buna!

As vrea daca se poate sa ma ajutati in vreun fel in legatura cu niste sfaturi sau pareri despre o problema legata de viata. Imi cam place de o fata si nu prea stiu cum sa ii spun. o cunosc pe aceasta persoana de foarte mult timp stiu mai totul despre ea, stiam ca se despartise de fostul prieten, vorbisem putin cu ea acum o luna si de atunci nu mai stiu nimic despre ea dar nu i-am spus ce simt si daca ar vrea sa iasa la un suc sau la o cafea ca sa vorbim si o vad mai mereu ca sta pe facebok dar cand incerc sa ii scriu ceva ma simt cam ciudat mi-e teama sa nu ma ignore si cel mai rau ma sperie gandul ca si-a facut deja un prieten si eu habar nu am. Ce ar trebui sa fac, ma puteti ajuta cumva nu vreau ca sa o pierd!

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Pai, daca vrei o relatie cu ea, spune-i ca o placi. Invit-o in oras si spune-i acolo, inainte sa ti-o ia altul. Bafta! happy

6 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Mesaj pe facebook: ma plictisesc. merg la un cico. hai si tu!
si la un cico te ocupi de problema, nu pe facebook!
o plimbare cu biciclete, role, etc, oleaca de vrajeala, o scobitoare, o maslina, o portiere de masina straina si aia e. success!

| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic sa o inviti in oras. Pentru inceput vorbeste cu ea, simplu, cum fac prietenii, vezi ce mai face, vezi cum iti raspunde, etc. Poti sa o inviti mai apoi. Si o sa vezi fata in fata cum este, pentru ca nu prea poti sa joci teatru atat de bine.Adica o sa-i vezi expresia fetei, comportamentul, si o sa-ti dai seama daca fata chiar te place, sau daca da semne de simpatie, mai mult ca la un prieten, normal. Daca te ignora, mergi inainte! Mai sunt destule fete.Stiu ca placerea e mare si ca o vrei, dar si eu am renuntat la baieti. Eh, si asta e, uneori era nevoie, alteori nu m-au placut, sau aveau prietena, si asta e! Next! Succes totusi!

| madalinfindrihan a răspuns:

Spune-i ca o placi dar inainte de asta invit-o in oras si atunci i i spui

| HeLp222 a răspuns:

Hei. Păi,nu ai de unde să știi dacă nu încerci. Eu zic să îi scrii pe facebook,vorbiți ce vorbiți apoi te interesezi așa subtil *sau cum vrei,direct* dacă are vreun iubit,și dacă zice nu,o inviți după la un suc să stați de vorbă. Dacă nu îți răspunde asta e, poate nu e interesată, și trebuie să cauți pe altcineva, nu-i bai, mai sunt fete. Succes happy

| Simplepickup a răspuns:

GO FOr

| Simplepickup a răspuns:

Go for it.