| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata in clasa a 10-a si de anul trecut plac un baiat foarte mult, care este de aceeasi seama cu mine. In semestrul 1 din a 9-a, cand l-am cunoscut el a fost primul care s-a bagat in seama cu mine, isi dadea seama cand eram trista cand eram tista sau fericita, dar o colega care il placea si ea m-a indepartat de el. Eu cand am aflat ca si ea il place am vrut sa "rup" intr-un fel relatiile cu toti. In semestrul 2 el a continuat sa ma salute pe hol,dar eu ma faceam ca nu-l aud si nu ma uitam la el. Suntem ca niste straini acum... Recunosc,am fost super nesimtita si imi pare nespus de rau! Chestia ca dupa aproape un an, eu inca tin mult de tot la acel baiat. Oare el ma mai place? Cum sa vorbesc din nou cu el? Exista sanse sa ma mai placa vreodata? M-am gandit ca de acum cand trec pe hol sa ma uit in ochii lui (eu de obicei las capul in jos cand trec pe langa el). Oare o sa-si dea seama de ceva daca ma uit la el? Ce ziceti sa fac? Il iubesc nespus, a fost un om nemaipomenit, si regret ca l-am ignorat.
Funda!
PS: El inca se mai uita la mine pe hol cand trec.

8 răspunsuri:
| Cosmin1I a răspuns:

Dupa cum a zis si Madut, Nu il ignora si nu ii da de inteles ca nu iti pasa deoarece si el va reactiona la fel.

| Madut a răspuns:

Heiii` daca il placi atat de mult de ce trebuie sa lasi capu in jos? Cand trece pe langa tine si te saluta ridica capu, raspunde-i la salut si ii zambesti.
Daca tu lasi capu in jos poate sa creada ca tie nu iti place de el si ca nu vrei sa vorbesti cu el. Decii baftawinking si nu renunta.tongue

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaSweet28 a răspuns:

Incercarea moarte n`are. asa ca incearca:* daca nu vei regreta ca nu ai incercat. incearca, mai ales daca il placi asa mult:*