| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, in clasa a 9-a si la inceputul anului scolar mi-am facut un grup de fete cu care ieseam in fiecare pauza in curtea liceului. Dupa un timp am cunoscut 4 baieti (de la clasa alaturata). Un baiat din astia 4, cel mai timid mi se parea cam fraier la inceput. Cu timpul am inceput sa-l plac mult de tot,mai ales cand el a dat semne ca ma place. Eu am fost o proasta,am vrut sa-i arat ca nu-mi pasa de el si nu-l bagam in seama, incercam sa-l ignor, sa fac pe grozava crying Prin semestrul 2 eu nu am mai continuat sa stau cu grupul acesta de fete,nici numai ieseam in curte si baiatul asta m-a salutat pe hol o data,de doua ori,de sapte ori,pana cand s-a plictisit pentru ca nu-i raspundeam sad Am fost cea mai nesimtita persoana! Chestia este ca de abia dupa chestia asta mi-am dat seama cat de mult pot tine la el. Am cunoscut o groaza de baieti,multi mi-au placut,dar la baiatul asta simt ca este compatibil cu mine,simt ceva special! In fiecare secunda sunt cu gandul la el! El in pauze intoarce capul dupa mine,dar mi-e rusine sa merg la el sa-i zic "Buna",dupa ce nu i-am raspuns de n ori. Mai ales acum,cand se zvoneste sa ar fi cu o fata din clasa mea na- curaj sa fac nimic. Si el e timid,dar si eu sunt. Regret tot ce am facut! Este singurul baiat dupa care mi s-a "aprins" calcaiele laughing, dar nu neaparat pentru aspectul fizic, atat cat pentru sufletul si comportamentul lui.
In grupul fetelor alora nu mai vreau sa ma intorc.
Ce sa fac oare ca sa ma bag in seama cu el? Baieti, voi ce ati zice daca o fata care nu v-a raspuns la salut pana acum si care nu v-a salutat niciodata sa inceapa sa va salute?
Funda happy

8 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Imi pare rau sa o recunsc dar chiar te-ai comportat putin urat fata de el. Parerea me e ca numai ca simpla cunostinta trebuia sa ii raspunzi la salut. In fine. Trebuie pur si simplu sa incerci tu sa il saluti de acum incolo. Daca nu iti raspude din primele 3 incercari inseamna ca e nasol. In cazul in care iti raspunde imprieteneste-te cu el. Cand veti fi prieteni buni incearca sa ii sugerezi subtil ca il iubesti (da ceea ce simiti tu pentru el e dragoste). Iubirea e o floare delicata si are nevoie de timp pentru a inflori, asa ca ia-o incet. Un salt brusc peste o treapta te poate duce la dezastru. Pe mine numai sintagma "Ma simt atras de tine." Mi-a asdus raspunsul fetei pe care o iubeam si o iubesc: "Nu stiu pentru altii ce isemni da pentru mine de acum in colo esti un ratat si jumatate." Asa am stricat nu numai o posibila relatie ci si o prietenie foarte buna, prietenie cladita in 2 ani jumate.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Auu... Treaba-i nasoala. Poate si el sa iti faca ce i-ai facut si tu. Saluta-l si cand il prinzi singur pe undeva spune-i ca regreti tot ce s-a intamplat. Spune-i ca il placi si poate o sa iasa ceva.

| RetardedRacoons a răspuns:

Asta e din cauza ca va dati sfaturi reciproc intre voi fetele, sa mor, cele mai proaste sfaturi in dragoste ti le da o femeie straight face

| Zeref a răspuns (pentru RetardedRacoons):

True.zda mami lor.

| Zeref a răspuns:

Nici o sansa draga mea.Eu personal te-as da cu capul de perete pentru ca stiu de ce faceti voi asa.Cand sunteti bagate in seama va da-ti importante.Si am mai spus si la alte persoane aici ca atunci cand faceti voi asta majoritatea cazurilor o sa ajungeti sa va placa de el, dar el deja are pe una.Ai 2 variante:
1. Il lasi sa fie cu aia si astepti pana se desparte, dar fara presiunilaughing, iar intre timp incerci sa te apropii de el doar ca amica.
2. Il iei direct si-i zici exact ce simti si ce ai facut.Te va ajuta 99% sa-si schimbe parerea despre tine. Daca ai tupeul sa te duci sa-i zici tot, binenteles dupa ore, crede-ma ca pe urma nu vei mai fi asa de timida pe viitor.Doamne ce meriti tuphbbbbt
SucceS!

| Valentyn22 a răspuns:

Asa ca sa-ti raspund la ultima intrebare daca o fata nu rasp la salut ori se credea prea superioara gen piti, fitoasa si superficiala.Da si u daca iti placea de el, de ce il ignorai? Un sfat nu mai incerca asa ceva daca stiti ca va placeti unul pe altul.Du-te la el si vorbeste cu el si vezi cum merge poate ajungi sa stai cu el sau ar fi o sansa la mie sa iti faca si el ce iai facut tu.Bafta

| raducanumihaela a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el. Lupta pentru el daca intra-devar iti place de el

| maayan a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la el cand e singur si sa-i spui ca regreti tot ce ai facut, iar la urma saruta-l pe obraz. Si nu te lua dupa zvonuri!