| Claudettee a întrebat:

Buna tpu.Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape un an, dar e o relatie la distanta.Il cunosc de micuta si stiu foarte bine ce fel de persoana e. Dar in timpul asta ne-am certat de foarte multe ori si de fiecare data cand ne certam imi inchidea telefonul si dupa il sunam si imi dadea cu ocupat.Isi punea de fiecare data orgoliul inainte de toate, eu vruiam sa ne fie bine si de fiecare data "lasam de la mine" ca sa ne impacam.E foarte gelos si de ceva timp mi-a impus sa nu fiu mai tarziu de ora 10 acasa, mi-a zis ca ora asta i se pare lui ok si nu vrea sa ajung tarziu acasa.Aseara am fost pe la varamea si am ajuns acasa la 10 jumate, eu i-am explicat ca nu imi poate impune asa ceva, sa aiba incredere in mine si la fel, mi-a inchis telefonul si nu l-am mai sunat si nu ma mai sunat de aseara de la 10. Voi cum a-ti proceda in locul meu in continuare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il intelegi. Aici, nu e vorba neaparat de gelozie. E foarte protector si nu vrea sa patesti ceva. La 10 deja e bezna si atitudinea lui nu e tocmai exagerata. Trebuie sa vorbiti si sa ajungeti la un punct comun. Altfel,o sa va certati de fiecare data cand o sa ajungi mai tarziu acasa.
Si eu aveam prostul obicei de a-i inchide iubitului meu telefonul in nas,dar nu o faceam din orgoliu, ci pentru ca eram plina de nervi. Decat sa-i arunc vorbe urate fara sens, mai bine ii inchideam si ma calmam.
Acuma, depinde de tine daca vrei sa lasi din nou si sa faci primul pas spre impacare. Daca tii neaparat sa astepti ca el sa faca asta, asteapta.

6 răspunsuri:
| varcolaccc a răspuns:

Il cunosc de micuta? Eu vruiam? ai grija la exprimare... in legătura cu problema asta e o relatie la distanță si iti impune sa nu stai mai mult de 10 pe afara? E cam ciudat eu nu prea cred ca aceste relati. Eu spun ca ar trebui sa ii dai papuci si sa astepti pana iti vei găsi băiatul potrivit pentru tine care sa nu fie gelos si sa iti impună lucruri. Succes

| Claudettee explică (pentru varcolaccc):

Se mai intampla sa gresim cu totii. Nu cred ca suntem aici sa corectam greselile gramaticale. Dupa cum bine vezi si tu ai cateva greseli, in orice caz multumesc pentru raspuns.

| varcolaccc a răspuns (pentru Claudettee):

Da dar la mine e de vina telefonul cand scriu ceva repede corecteaza cum are setat in memorie si nu mai vad. De exemplu daca scriu compliment el imi transforma tot cuvântul in complement înțelegi...

| Claudettee explică (pentru varcolaccc):

Da,inteleg happy

| varcolaccc a răspuns (pentru Claudettee):

Dar nu conteaza happy eu nu am zis de greșeli gramaticale ci de exprimare. Oricum vorba ta cu toti mai gresim. Scuze

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Pai ...gelozia e cheia succesului, cica. El vrea sa te protejeze. Incearca sa nu te enervezi si sa-i spui ca o relatie consta in sinceritate si incredere.