| Claudettee a întrebat:

Hei TPU, vreau sa stiu si parerea voastra si cum a-ti proceda voi. So. sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni,la inceput a fost totul frumos ne intelegeam super iar pe parcurs a inceput sa fie foarte gelos, exagera cu foarte multe lucruri. De fiecare data cand ne certam,evident credea ca eu sunt aia care greseste,mereu il sunam,eu imi calcam pe orgoliu numai ca sa fie bine,imi vorbea foarte urat, era gelos pe toti prietenii mei,iar incetul cu incetul am inceput sa ma distantez foarte mult de el,acum doar mai tin foarte putin la el.I-am spus asta si a zis ca ii pare foarte rau si ca incearca sa ma faca sa fiu cum eram inainte, dar i-am zis ca nu imi controlez eu sentimentele.Acum problema e ca ma gandesc la fostul meu prieten.M-a cautat mult timp si a incercat sa dea de mine iar eu l-am ignorat. Iar acum de curand m-a cautat si am vorbit cu el, mi-a povestit ce mai face s.a. Chiar nu stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| qpAbi a răspuns:

Depinde acum ce simti tu pentru respectivul iubit gelos. Multe femei au avut de suferi din cauza ca au iertat barbatii lor care erau prea gelosi si au ajuns rau. Au fost inchise in casa, babute in ultimul hal pentru cea mai mica greseala. Asta nu mai e iubire aici devii obiect. Daca a devenit vreun obsedat lasa-l e inutil nu se va schimba. Daca nu e asa mai dai o sansa bineinteles daca mai simti ceva pentru el. Vezi cum procedeaza, vezi daca are vointa si se poate schimba putin. Daca nu, lasa-l. Vrei sa te intorci la fostul? Ok dar nu imediat ce termini relatia cu acesta deoarece pe amandoi o sa-i faci sa se simta prost. Pe fostul care o sa creada ca e o rezerva iar pe "gelosul" care o sa te faca "usoara". ^^ Momentan vezi ce vrea fostul, vorbeste cu el dar nu inainte sa clarifici cu actualul! Succes:**

| Claudettee explică (pentru qpAbi):

I-am dat o sansa, incearca sa ma faca sa fiu cum eram inainte, nu se mai supara asa, dar eu nu mai pot fii cum eram inainte pentru ca s-au intamplat prea multe. Multumesc din suflet pentru sfat :*

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gelosii nu se prea schimba. Gelozia este dovada unui intelect slab. Lasa-l!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu zău?

| neutrino a răspuns:

Asa se intampla, e frumos la inceput pana se plictiseste. Nu asa s-a intamplat si cu primul?

| Claudettee explică (pentru neutrino):

Nu s-a intamplat chiar asa..eram noi mai mici, nu prea acordam prea mare importanta relatiei si incepusem sa ne racim unul fata de celalat si am decis ca ar fi mai bine sa ne despartim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A nu fi putin gelos, inseamna a nu iubi cu adevarat.Cand insa gelozia intrece limita, apar multe probleme si se poate ajunge la lucruri grave. Daca asta este situatia la voi, mai bine fiecare cu drumul lui, inainte ca sa apara probleme.Cat despre "fostul", numai tu poti sti daca merita sa va impacati.Mult noroc.

| trixiiie a răspuns:

A zis cineva mai sus că geloşii nu se schimbă şi mare dreptate are.
Gândeşte-te mai bine la fostul prieten.