| nicol_3839 a întrebat:

sunt in clasa a saptea si toate colegele mele au iubiti si incep sa ma simt prost ca nu am
ce ar trebui sa fac, sa imi fac un iubit sau sa nu? dau funda!

Răspuns Câştigător
| elenapacos99 a răspuns:

Si eu trebuie anul asta in clasa a saptea.nici eu nu am iubit si nici nu am avut.nu e rusine, ca multe fete nu au.asta inseamna ca astepti un baiat care sa te merite, nu un oarecare.am primit cateva cereri de prietenie dar n-am acc pentru ca nu ii placeam pe baietii respectivi. daca vrei un iubit sau nu depinde numai de tine! funda?

9 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Incearca sa fii diferita si originala.Eu am avut primul iubit la 17.Nu m-am grabit.Si toate prietenele mele aveau.

| Dr3yga20 a răspuns:

Numai distruse

| ℓαυяα a răspuns:

Nu trebuie sa faci tot ce fac si celelaltewinking. fa-ti prieten cand iti place cu adevarat de un baiat, nu pentru ca au prieten celelalte fete.

| milan9 a răspuns:

De ce, chiar nu este nimeni să te bată la cap, să facă presiuni asupra ta, să vrea decât să te folosească o vreme, pentru ca apoi să scape de tine ca de „un obiect de unică folosinţă"? Pentru asta eşti nerăbdătoare?

| milan9 a răspuns:

Maturizarea pentru o relaţie, fie ea chiar şi de prietenie (pentru că şi aceasta are nevoie de pregătire), maturizarea deci pentru o relaţie, este o maturizare pe „teren" psihic, la nivelul spiritului şi spiritualului! Cine îşi imaginează că pregătirea se face prin informare despre sexualitate, şi-a dat singur foc la casă înainte de inaugurare. Va încerca apoi să se adăpostească printre bârne şi scrum...

| amaliaamely a răspuns:

Buna! deci si eu ma duc inc alsa a 8 si nu am iubithappyhappyhappyNu iti face griji nu trebuie sa te iei dupa alte colegehappyhappyhappyDAca tu nua i iubit foarte bine. potii sa aseptii pe baitul ideal pentru tine.happyhappyhappyhappywinking

| diana26 a răspuns:

Daca iti place cu adeevarat de cineva poti sa fi impreuna cu el dar daca nu iti place de nimeni nu trebuie sa-ti obligi inima
primesc funda?

| iHate a răspuns:

Daca toate colegele se arunca de pe stanca, te arunci si tu?

| cmaria94 a răspuns:

Buna daca tu chiar iti dorsti asta gaseste ti un iubit dar daca vrei asta doar pentru ca au si colegele tale mai bine nu....nu ti fa griji si eu primul iubit l-am avut cand am intrat in clasa 9 ..nu trebuie obligatoriu sa fii la fel ca ele, si in plus după cre ai un iubit apar verturile apar problemele si asta te ar putea afecta chiar la activitatea scolara adica ai putea sa nu mai inveti sa nu mai mergi la scoala si e mai bine sa nu ai