| Anto100 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut niciodata un iubit si nici primul sarut. In timp ce aproape toate colegele mele au avut iubiti. Ar trebui sa-mi fac griji? Voi ce credeti? PS: In toamna asta voi trece la liceu. Nu vreau sa primesc raspunsuri date la batjocura. Multumesc, anticipat!

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E clar ca nu trebuie sa-ti faci griji. Daca ajungi pe la 25-30 de ani, atunci da, insa acum e mult prea devreme. O sa-ti vina si tie vremea. Lasa-le pe prietenele tale sa faca ce vor, nu te mai compara cu ele.

| Drimmero a răspuns:

Nu ar trebui sa mai fie spiritul de turma. In liceu lucrurile se schimba, mentalitatea la fel, vei vedea singura ce si cum.

| OldSoul a răspuns:

"Toate colegele mele au avut iubiti", tu chiar crezi ca la 15 ani stiu ele ce e aia iubire? Ma refer la iubirea adevarata nu la "arata bine, are bani, hai sa ma cuplez cu X"
Parerea mea e ca cu asemenea relatii doar scazi intesitatea unei relatii adevarate, care e posibil sa nu o apreciezi si sa o pierzi fara sa-ti dai seama.

| Doub a răspuns:

Eu în locul tău aş plânjeee şi nu aş mai ieşi din casă.
Eu zic să nu mai mergi la liceu, doar nu vrei să te faci de râs.

| zurick a răspuns:

Nu te mai compara cu celelalte colegi ale tale.O să ai parte și de primul sărut și de primul iubit când o să fii pregătită.Tu ar trebui să te concentrezi pe ceea ce vrei tu, nu pe ce fac alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ar trebui. E chiar foarte normal ca o fata sa nu aiba primul sarut la varsta de 15 ani sau sa fi schimbat o multime de iubiti. Asteapta pana cand te vei indragosti cu adevarat, ciar daca la majoritatea adolescentilor dragostea nu e luata foarte in serios. (Desigur depinde de persoana si maturitatea mentalitatii sale). Nu iti face un iubit doar ca sa ai unul. Toate la timpul lor, dar pastreaza relatia "curata" exista anumite limite de varsta care ar trebui respectate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu e cine stie ce, oricum. Nu te grabi, doar pentru x si y au facut-o, nu o sa mai aiba niciun farmec. Toate la timpul lor, fiecare in ritmul lui.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu, nu trebuie să-ţi faci griji. E ceva normal la vârsta asta să nu ai prieten/iubit.

| ALittleDeath a răspuns:

Ar trebui sa iti faci, stiu niste psihologi buni. Daca vrei, da-mi mesaj privat. Am si psihiatrii prin lista.

| SfaturiAnonime a răspuns:

Esti mai normala decat ele, nu credeam ca exista o fata care sa nu aiba iubit de 20 de ani la varsta de 15, ALELUIA!