| anonim_4396 a întrebat:

Pai..., toate preietenele mele au sau au avut un prieten si eu nu...ar trebui sa ma simt prost avand in vedere ca sunt doar pe clasa a 6-a?

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ar trebui să te simţi prost dacă ai fi în situaţia asta la 22 de ani, nu la 12!
E chiar mai bine aşa pentru că oricum nu ai avea cum să oferi totul într-o relaţie la vârsta asta.
Bucură-te de copilărie cât mai ai timp şi las' c-o să fie timp şi de băieţi mai peste 3-4 ani.

| chrystyna a răspuns:

Stai linistita.Nu ai motive sa te simti prost din cauza asta.Chiar nu cred ca e bine sa incepi cu relatii de la varsta asta. Dupa 16 incolo cred ca e cel mai ok.Ai timp sa vezi cum e cu baietii, sa-i mai cunosti pana atunci, sa fii mai informata, etc.Cat despre prietenele tale daca au inceput asa devreme, e problema lor. Dar daca nu se respecta pe ele si azi stau cu unu, maine cu altu, in curand le vei vedea ca vin cu tot felul de intrebari pe Tpu.Gen,am 13 ani si cred ca am ramas insarcinata si multe altele. Daca stai sa te uiti un pic pe site-ul asta si sa urmaresti intrebarile si problemele celor de varsta ta, garantez ca iti vei da seama singura ce sa faci si ce este mai bine pentru tine.De baieti o sa ai tot timpul.Acum cea mai importanta e scoala.Plus ca de la un timp, pentru unii e cam greu sa se imparta intre iubit si scoala, iar cea din urma ramnane de multe ori pe ultimul loc, ceaa ce nu e bine.
Deci, sfatul meu, concentreaza-te pe scoala.

| Goofy77 a răspuns:

Stai linistita nu te grabi ca nu este vre un tren care nu se mai intoarce colegele tale sunt mai grabite tu sa alegi ce este mai bun

| DianaAndra1 a răspuns:

Prost? in niciun caz!
nici nu vad ce ati putea face in clasa a vi-a cu un prieten. eventual pupic pe orbraz?thinking pe bune, eu in a vi-a inca ma jucam de-a prinselea. si voi vreti prieten :o.happy
toate la timpul lor, asa se zice.si asa ar trebui sa facem! happy. ti-e ciuda? crede-ma, e bine si cu prieten, e bine si fara.
mai asteapta., asta e sfatul meu. dupa ce intrati in a viii-a va puteti gandi la prieten smugbatting eyelashes

| DianaAndra1 a răspuns:

Hey! happy. 15 ani am eu si am prieten.sunt a 8a waiting.
in clasa a6a ai cam 12-13 ani.sunt de acord ca la acea varsta sa nu ai prieten.am mai spus, eu nici nu ma gandeam a asa ceva pe atunci :X laughing. dar! daca esti cu capul pe umeri, daca ii explici partenerului ca nu e varsta potrivita pentru raporturi sexuale(eu 15, el cat o avea)si daca tipul(sau depinde de cazuri, tipa)te iubeste si te vrea ca iubita va intelege.mai mult decat perfect!
Conversatia si increderea reciproca.+sinceritatebig grin.
nu, n-am avut n iubiti. am avut 2. big grin

| sNukki a răspuns:

Eu nu prea cred. Cel mai bine este sa astepti, nu sa te grabesti... Bine asta este parerea mea.

| m3mimixxx a răspuns:

Nu. categoric nu.Trebuie sa ai un prieten atunci cand simti ca trebuie sa ai...Sa nu iti pese de prietenii prietenelor tale...Cand iti va placea de un baiat si el te va placea veti fi impreunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te simti prost! poti sa gasesti persoana potrivita, pentru. u la orice vasta

| Missin`you` a răspuns:

Nu deloc! ai tot timpul inainitehappy nu dramatizahappy

| RikarDo a răspuns:

Lasa'le pe ele sa faca ce vor...cine stie daca mai sunt virgine, si dupa parerea mea este destul de devreme pentru prieteni.

| Michelleexds a răspuns:

laughing
Uuuuu
Stai linistita! ai toata viata pentru a-ti face un iubit.
nu te grabi.

| andrada_1521 a răspuns:

Nu, ar trebui sa fii mandra ca la 15 ani ai preocupari mai importante decat acelea de a avea un "prieten". parerea mea. Eu chiar te felicit ca nu ai unulhappy