| MoldoveanuAndreea a întrebat:

TPU voi pune doua intrebari una adresata fetelor si alta baietilor

sunt din Tulcea am 12 ani am trecut in clasa a6-a si din clasa a cincea a inceput sa imi cam placa de un baiat de la mine din clasa deoarece mi-am dat seama de ce fel de persoana este.

intrebare pentru fete:daca iti place de un baiat cum iti dai seama daca si el te place? se comporta cu mine cum se comporta si cu celelalte fete. si ma gandeam sa-i spun ca-l plac dar daca el nu ma place?

intrebare pentru baieti: voi cum va comportati cand placeti o fata? voi ati prefera sa vi se spuna in fata ca fata respectiva va place sau ati prefera sa ii spuneti voi? el este sensibil simpatic glumet nu este genul care cauta tipe sexy. este ca si mine cauta pe cineva care sa-l iubeasca pentru felul cum se comporta pentru inima lui nu pentru felul cum arata si nu ma refer ca arata rau sau e gras. nu! el este perfect nu cred ca sunt potrivita pentru el. voi ce credeti? oare ma place? adica nu e genul care se sclifoseste sau e rusinos. el este direct si nu ii este frica sa iti spuna asta in fata nici eu nu sunt timida de fel dar in fata lui sunt mai timida putin mai mult.bine il plac adica il placeam acum m-am indragostit.

va roooog! vreau raspunsuri repede caci incepe scoala si vreau sa o fac in prima zi.macar sa aflu daca ma place.il chema Alexandru-Petrisor si are tot 12 ani.

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Draga mea..nu crezi ca varsta este mica pentru a avea astfel de ganduri si preocupari? nu crezi ca o sa ai destul timp pe m ai tarziu? chiar crezi ca este o concurenta? pierzi examebul daca nu ai un iubit? hai mai fetelor..la 12 ani inca imi traiam frumoasa copilarie si astfel de ganduri nu erau in mintea noastra...
O zi frumoasa sa aihappy

| danay72 a răspuns:

Daca te place iti va spune. Lasa-l pe el sa faca primul pas. Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile, daca esti pregatita pentru intalniri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la 12 ani te-ai apucat de baieti, la 13 ce mai faci, te apuci inevitabil de barbati?

| MoldoveanuAndreea explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca nu sunt genul ala de fata doar imi place de el ce pisici si in plus nu stiu cum sa i-o zic cred ca ai dat un raspuns cam nepotrivit la intrebarea pe care ti-am pus-o. si tu ce treaba ai nici macar nu ma cunosti eu nu vreau o relatie pana la minim 14 ani sau maxim 22

| Pufoseniiee a răspuns:

Hello! Bine, varsta ta e cam mica pentru relatii! Te-as sfatui s-o lasi balta! Ai toata copilaria in fata, joaca-te in aer liber, nu sta inchisa in casa plangand dupa baietii! Poate anul viitor, in cel mai rau caz.

| MoldoveanuAndreea explică (pentru Pufoseniiee):

Nu sunt genul de fata care sa stea in aer liber nici sa aiba relatii de la aceasta varsta vreau doar sa-i spun ca il plac si nu inteleg care este idea deoarece am prietene care au iubiti de la varsta de 11 ani

| Pufoseniiee a răspuns (pentru MoldoveanuAndreea):

Da.Stiu senzatia. si mi-e mi-a placut de un baiat cand eram mai mica, dar astea nu sunt probleme grave. Probleme grave sunt la fetele de 15-16 ani! Intoarce-te la ursuleti, papusi, etc! Nu o spun cu rea intentie! te pup :*

| MoldoveanuAndreea explică (pentru Pufoseniiee):

Eu nu sunt genul care se joaca afara intr-adevar imi place sa petrec timp cu familia si cu prietenii dar nu sunt genul care are plusuri de la a la z. eu ma inteleg mai bine ca baietii si chiar daca unele fete nu inteleg de ce eu nu sunt adepta pantofiorilor a tocurilor fustitelor rochitelor sau a accesoriilor bine imi plac cateve bijujijuri dar eu sunt tipul de fata cum ar zice altii baietoaica si nu ma intereseaza ce cred altii din nici un punct de vedere il plac si asta este si da ma rusinez in fata lui dar nu stiu de ce dar in momentul cand am vrut sa ma bata unu de a opta fiindca el practic mi-a pus piedica si eu l-am injurat... uite o sa-ti reformulez ce s-a intamplat"
-m-ai injurat cumva/
-da! probleme?
-da am probleme o sa te fac una cu pamantul.
-hai sa te vad!

si cand a incercat sa ma loveasca alt tip pe care nu-l cunoste-am in momentul de fata m-a aparat si ala de a opta a incetat cu bataia.

tipul care m-a aparat era unul nicu este cu un an mai mare ca mine. de genul meu nu sunt fricoasa pute-am sa-l bat dar nu stiu de toti baietii ma cred o lasa

| Pufoseniiee a răspuns (pentru MoldoveanuAndreea):

Si il placi pe Nicu?

| MoldoveanuAndreea explică (pentru Pufoseniiee):

Nu
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu