| Anonim2136493 a întrebat:

Bună TPU! Vă rog să citiți întrebarea mea.

Sunt în ziua 5 de întârziere a menstruației luna aceasta.

Menstruația îmi vine in mod normal o data la 3 săptămâni, însă luna trecută mi-a venit brusc după 2 săptămâni (nu am mai pățit niciodată asta, dar motivul cred ca e faptul ca am ieșit dintr-o relație de 5 ani și trecerea brusca de la a face sex regulat la nimic m-a dezechilibrat hormonal).

Luna aceasta am cunoscut pe cineva și am avut parte de doua weekenduri extra nebunești cu sex neprotejat de 5 ori pe zi laughing Nu a ejaculat înăuntru și eram in zilele infertile. Totuși, după ultimul weekend, cu câteva zile înainte sa îmi vina in mod normal menstruația, am avut niște dureri foarte mari vaginale, probabil am făcut puțin exces laughing Și 2-3 zile am avut dureri insuportabile.

Inapoi in prezent, au trecut 5 zile de când ar fi trebuit sa îmi vina, însă deși am avut crampe menstruale aproape zilnic, nu am sângerat deloc. Oare care sa fie cauza? Din punctul meu de vedere e posibil sa fie de la dereglarea hormonală, poate dacă data trecută mi-a venit cu o săptămâna mai devreme, acum sa vina cu o săptămâna mai târziu. Sau poate e din cauza durerilor vaginale laughing Sincer nu cred ca sunt însărcinată pentru ca am toate simptomele de menstruație, probabil e doar o chestiune de timp pana începe, dar as vrea și părerile voastre happy Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa ai un raspun clar si sigur daca esti ori nu gravida.

| Drussillah a răspuns:

Durerile menstruale pot fi prezente chiar daca esti însărcinată. Ăsta fiind un motiv pentru care multe femei nu stiu dacă sunt însărcinate sau urmează menstruatia. Este foarte posibil sa fie doar ceva dereglari hormonale. Iar "excesul" sa nu fi fost tocmai benefic. Așteaptă inca putin si daca tot nu îți vine menstruatia, fa un test.