| ApaMineralaPlata a întrebat:

Sunt intr-o stare foarte dificila, e foarte complicat... sunt cu un baiat de ceva timp, recunosc relatia noastra nu e tocmai roz, ma iubeste, stiu asta mi-a dovedit de foarte multe ori, niciodata nu m-a jignit, niciodata nu mi-a vorbit urat, dar de o luna ne tot certam si mereu imi spune ca el s-a saturat sa se certe mereu si ca ar vrea sa fie singur, ok il inteleg i-am zis o sa-l las impace daca asta isi doreste... Eu s-ar putea ca voi pleca in strainatate, stiu ca daca voi pleca o sa-l pierd definitiv, credeti ca ar fi bine sa plec, sa uit de tot, sau sa stau acasa si sa lupt pentru relatia noastra. E foarte dificil deoarece il iubesc, tin la el stiu ca si el la fel, dar totusi nici asa nu e ok ca la 21 de ani se comporta ca un copil si la fiecare cearta pune punct si dupa aia vine sa-mi spuna ca ii pare rau straight face. Ce credeti ca ar trebui sa fac? happy

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Hmmm, bre, baieti gasesti pe toate drumurile.
care e motivul de va certati, din ce anume? de la ce? gelozie?
Daca ti-a cerut sa il lasi in pace, e aiurea, poate a intervenit altcineva, nu vreau sa iti infulentez gandirea, dar intreaba-l, vezi ce zice, si sfatul meu este sa iti vezi mai intai de viitorul tau, sa fi tu bine, si dupa sentimentele la timpul lor! Succes

| ApaMineralaPlata explică (pentru Picasso):

Motivul de la care ne certam este ca sunt zile in care ma alinta, ma iubeste toate cele si sunt zile cand e indiferent si nici macar nu-i pasa. De ceva vreme orice fac, orice zic il enerveaza si nu stiu de ce, ce l-a facut sa se schimbe asa de mult, l-am intrebat daca e o alta fata in viata lui si s-a enervat si mi-a zis ca mereu dau cu supusul laughing deci nu inteleg...

| Picasso a răspuns (pentru ApaMineralaPlata):

Da, stiu, asa suntem noi, spunem un cuvant, intelegeti doua, ......nu stiu ce sa zic, presupun ca esti cu fleacultatea/munca, sfatul meu e sa iti vezi de viitor, nu fi naiva, baieti gasesti, orice baiat se uita dupa fete, trebuie sa dai un verdict, sa incerci si sa vezi ce si cum iti place! Eu as prefera sa ma duc sa fac bani, sa am joobul meu, sa fac o cariera, nu de piatra pe suflet, sa ma simt bine, ....stiu, ca e greu, te inteleg, dar, ia-ti o zi, intreaba-l, si vezi ce vrea de la viata, nu stiu!

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Bun de dat sfaturi! tongue

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai postat mai multe intrebari care au un continut asemanator daca imi aduc bine aminte. Daca inca de la inceput relatia a inceput sa "scartaie" sfatul meu este sa renuntati pana nu este tarziu, un eventual copil ar agrava si mai tare situatia.Este greu de luat aceasta hotarare asa ca va sfatuiesc sa aveti o discutie la rece care sa lamureasca ce viitor doreste fiecare dintre voi.

| SkyPilot a răspuns:

Tu ai astfel de probleme de multa vreme si se pare ca nu gasiti o rezolvare ca un cuplu. Poate ca ar fi bine sa renuntati.

| MskDesign a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi o problema plecarea ta.Ai putea dupa un timp sa il chemi si pe el. Daca te iubeste va avea rabdare sa astepte.

| Xpressurself a răspuns:

Nu confunda atasamentul cu iubirea. iubirea te face fericit. cei mai multi barbati se tem de despartire pentru ca nu mai au cu cine sa faca sex si este mai greu pentru un barbat care nu are succes in societate/viata sa-si gaseasca o iubita. asadar intre a te iubi si a avea nevoie de tine este o mare diferenta.
acum ca ai sansa sa mergi sa castigi niste bani nu o rata. sa nu crezi ca este usor sa gasesti de lucru dincolo. vei gasi pe altcineva cu siguranta. si despre el, nu-ti fa griji, se va descurca. orce sut in fund un pas inainte. astfel ii dai sansa sa gaseasca o femeie pe care sa o si iubeasca cu adevarat. la fel si tie.
aceasta criza de a pierde pe cineva dispare in maxim 2 saptamani. atata frica pentru un fleac.
invata sa iesi din situatiile care nu-ti aduc nici un folos.

| DarthRevan a răspuns:

Pai ai vazut ce spune majoritatea. mai bine lasa-l iubirea inseaman altceva decat tinut de mana si orgoliu prostesc. Iubirea inseaman fericire adica iubire neconditionata fata de celalalt.Nu e vorba de gelozie aia e atasare asa cum spune baiatul de sus.Du-te unde simti tu ca e mai bine, dar du-te undeva unde vei fi fericita cu adevarat.