| Tupeuuuuuuuu a întrebat:

Buna seara TPU, poate ca am mai precizat si in intrebarea anterioara, dar de aproximativ 1 an am cunoscut un baiat.Am fost impreuna si am avut foarte multe certuri si impacari, el venind la mine sa ne impacam dar si eu! Nu sunt sigura de relatia noastra, in sensul ca el este foarte schimbator, cand este foarte tandru, cand se poarta nepasator punand pe primul loc alte prioritati.Eu sunt genul de fata care vreau sa fiu in centrul atentiei si ma enervez usor cand vad ca sunt data la o parte! De fiecare data cand ne certam, ne jignim si injuram si peste doua saptaamani ne trece brusc! Si cand ne certam atitudinea lui e schimbatoare in sensul ca, zice ca nu m-a iubit niciodata, ca a stat cu mine din alte motive.Cam ultima cearta as putea zice, a fost din cauza discutii mele cu un baiat.Atunci eram certata si hotarasem sa ramanem amici, Revind la discutia cu acel baiat care era prietenul lui, sincera sa fiu stiu ca am cam abuzat si am vorbit cu acela lucruri putin cam initime,doar ca sa-l fac gelos,stiind ca ei doi sunt prieteni. Bineinteles ca acel baiat i-a dat raportul la ceea ce a discutat cu mine si respectivul a inceput sa se ia de mine, sa tipe, sa ma certe, sa se supere, intr-un cuvant si nu inteleg de ce, deoarece noi eram doar amici foarte apropiati, desi ne comportam ca doi iubiti.De fiecare data cand ne-am certat, ne-am impacat, mereu l-am iertat dar si el pe mine, ce nu mi place la el este faptul ca pune alte prioritati pe primul loc, cateodata imi vorbeste urat si alte chestii.Nu sunt sigura pe relatia mea cu el, sunt confuza, voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Enake a răspuns:

Deci,sper ca te pot ajuta cu cateva sfaturi.Tu ai spus ca vrei sa fii in centrul atentiei mereu, si ca te enervezi daca esti data la o parte. Poate ca si asta e un motiv de cearta, baiatul crede ca tu te gandesti doar la tine, suna urat dar poate crede ca esti cam "egoista". Faza cu impacatul-despartitul.Mnu este chiar bine,dar,el totusi a venit sa iti spuna ca vrea sa va impacati,insa si tu ai fost,ceea ce nu e normal,desi e frumos! Acum,gandeste-te ca,cea mai buna prietena a ta iti spune un lucru intim,cred ca te-ai enerva si ai injura si tu! Relatia voastra,relatia voastra este ca la niste copii la fotbal, va certati ca l-ai lovit, va impacati, el isi ia mingea si pleaca, vine inapoi etc.Ar trebui sa discutati, mai lasa timpu sa treaca, nu foarte mult, si daca esti mare, ia o decizie serioasa!

| Tupeuuuuuuuu explică:

Nu sunt genul de persoana egoista, consider ca in relatia dintre noi doi, i-am acordat eu mai multa atentie, adica am facut lucruri pentru el, el doar cu promisiunile.Si e normal sa ma simt aiurea, cand sunt data la o parte, tinand cont ca eu i-am aratat toata dragostea. Diferenta de varsta e de cam 10 ani, eu fiind mai mica!