| Marry:X a întrebat:

Buna TPU.Sunt intr-un mare impas si am nevoie de sfaturile voastre.In noiembrie am fost la preselectia pentru miss craciunita.Acolo,la una dintre probe era sa ii faci cuiva o declaratie de dragoste cu niste cuvinte alese la vrajeala, gen:"chiloti","mustata", etc.Cand mi-au zis mie sa fac declaratia, a venit un tip, Adi si mi-a zis sa ii fac lui declaratia.In fine, am fost aleasa eu si o prietena sa participam la bal. A doua zi, cand am mers la primele repetitii, Adi se uita foarte insistent la mine etc si la doua ore dupa, a venit in clasa cu o colega sa imi ceara mie si prietenei mele id-ul, ca pretext sa tinem legatura.Seara,pe mess am vazut ca mi-a dat add si nu i-am zis nimic, iar eu aveam la status: sunt cea mai happy. Dupa 10 minute, m-a intrebat el de ce sunt asa happy, etc, se chinuia sa faca subiect de conversatie.Au trecut toate, totul era bine si frumos, a venit balul, acolo el a zis ca eu o sa castig ca noi eram cei mai buni nu stiu ce. Dupa bal, a venit vacanta, am mentinut legatura, iar dupa ce a trecut vacanta, eu m-am internat in spital si Adi m-a anuntat ca vine la mine in vizita. A venit, iar la final, i-am zis ca vreau sa ma uit la ochii lui, ca ne contraziceam noi ce culoare i se fac la soare. M-am aplecat pe spate si atunci a venit, m-a luat in brate si dupa aceea m-a pupat pe buza de jos, pe jumatate si apoi pe obrazul drept.Seara,i-am trimis eu mesaj, cu:"ai aratat foarte bine astazi" si a zis "doar seman cu sora mea". Am uitat sa va spun ca a zis ca el ma vede ca pe o sora. Dupa, i-am mai trimis eu un mesaj in care i-am zis"stii, nu stiu de ce m-am atasat asa mult de tine intr-un timp asa de scurt" si mi-a raspuns"doar suntem frati, trebuie sa ne iubim.". Dupa, am iesit din spital, iar luni, trebuia sa ma intalnesc cu el sa-mi dea un dvd si l-am rugat sa vina sa ma ia de la poarta scolii sa nu ma bata ceilalti cu zapada. A venit, m-a asteptat si apoi am mers de mana pri curtea scolii.Cand am ajuns la intrarea in scoala, o colega l-a intrebat:"e prietena ta?"si el a zis"aaa, nu stiu". Am inteles ca lui ii place de cateva luni de o fata si de atunci nu a mai avut nicio prietena, ca e prea indragostit de fata aia. Voi credeti ca ma place? Ar fi ok sa-mi marturisesc sentimentele? De ce imi zice non-stop ca suntem frate si sora. da m-a pupat pe jumatate de gura? Multumesc ca ati avut rabdarea sa-mi ascultati povestea:*.

5 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Regret ca am citit povestea asta, nu a fost foarte interesanta.

| Phutui a răspuns:

Dara sunteti asa apropiati, nu puteti sa vorbiti?***. luati-va de mana si sarutati-va o data din "greseala" si vezi cum merg treburile.

| Miley a răspuns:

Cu siguranta da.

| BrD a răspuns:

Pai cred ca te place happy. Pupa'l si tu

| deeandre a răspuns:

Sincer, nu am asa multa experientza, dar iti spun ceva, de obicei cand un biat supune ca e fratele tau, iti vrea prietenia (amici), momentan, mai departe vede el, il foloseste ca pretext sa se apropie mai mult de tine, pana acum e bine, legat de merturisirea sentimentelor, unui baiat de obicei ii place sa lupte pentru o fata, daca ea ii spune ca il iubeste enorm si din astea, el crede ca o are la degetul mic, ma rog asta daca nu o iubeste si el, si de partea cu sarutatul pe jumate de gura, poate el a incercat sa vad daca in tu vrei sa il sarutzi(adica, sa vada daca si tu tii la el ). Sper ca am fost de folos, :*