| IubesteEa a întrebat:

Intrebare pentru fetele de 13, 14, 15 1. vi s-a intamplat sa va indragostiti de un baiat de 16-17 ani? 2. daca da ce ati facut? 3.i-ati spus-o? 4.sunteti impreuna? pai la mine e o poveste frumoasa nu stiu asa cred love struck deci eu am inceput sa ma indragostesc de un baiat de 16 ani si eu am 14 diferenta de 2 ani, si eu nu stiam daca ma place si el i-am trimis mesaj pe mess daca ma place si daca vrea sa fim impreuna bon nu mi-a raspuns dar dupa ce am iesit afara cu colega mea mi-a trimis mesaj cu buna ce faci 5. oare de ce? asa si cu timpul el stie ca il iubesc, dar i-am trimis mesaj ca eram suparata pe el ca nu ma baga inseama cand am ajuns acasa am si plans si i-am trimis mesaj si i-am zis sa raspunda daca ii pasa de mine si a zis ca ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa 6.deci ii pasa? Continuam:joi 19 aprilie (eu am plecat mai devreme acasa dar inainte cand eram afara el tot se uita dupa minelove struckma bagat inseama pe mine prima findca mai eram cu 2 prietene dar mie mi-a zis buna ce faci desi eu nu l-am bagat inseama findca eram aerianalaughingasa si a zambit dupa ce am plecat acasa pe la ora 12 seara vad ca prietenele mele m-au sunat de 4 ori la 20:00 cand ele erau afara si mi-au trimis mesaj cum ca era ceva important cu el.A 2-a zi am intrat si am intrebat-o pe una dintre prietene ce era cu mesajul ala si mi-a spus ca colega mea l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine si a zis da conversatia intre ei doi este asa ea :ce e cu tine si prietena mea? el:mai e pana acolo 7.la ce s-a referit? ea:vrei sa fi cu ea? el:nu stiu ea:da sau nu? el:pai ea vrea(adica eu)ea(prietena mea):da el:atunci si eu love strucklove strucklove strucklove struck 8.de ce a intrebat daca vreau sa fiu si eu cu el si apoi a zis atunci si eu? 9.deci eu cu el suntem impreuna? ieri tot cu colega mea am iesit si am stat pana la 8 si 10 desi el nu a venit cum venea de obicei a venit la 8 si era bine pentru minelove struck si el tot se uita dupa mine, apoi am stat pe banca si am chemat un prieten de acolo(de la teren e un teren de fotbal si un parc cu banci )si cand l-am chemat pe ala el tot se uita la noi (sau la mine )mi-a zis colega mea vezi ca se uita dupa tine si fac eu stiulaughinglove struck apoi face ea lui ce faci numai sti sa bagi lumea inseama si i-am zis eu buna i-am facut cu mana si el mie si mi-a zambit:d apoi am plecat acasa am pupat-o pe obraz pe colega mea si el se uita dupa mine apoi m-am intors sa ma intrebe unul cum ma cheama si cand m-am intors si stateam cu ala de vorba el se uita la mine si ala 9.de ce? deci cum vi s-a parut? dau funda la cel mai bun raspuns serios si la cel care a raspuns pe rand 1, 2 multumesc:d va rog sa raspundeti serios si sa raspundeti pe randbig grin

2 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

1. da mi s-a intamplat, de baieti de 17-18-19
2.nimic concret laughing
3.intr-un final, da
4. sincer nu stiu exacthee hee
5.nu cred ca trebuia sa ii trimiti mesaj, conversatiile de genul nu se prea pot tine prin mesaje, fata in fata daca il intrebai cred ca era mai bine
probabil vroia sa intre in vorba cu tine, dar nu asa direct
6.probabil ca da, cat de putin, pentru mine a-ti pasa de cineva inseamna mai mult decat un raspuns de genul happy
7.s-a referit ca inca nu suntei "voi doi", ca inca mai e pana sa fie vorba de relatie
8. vroia sa nu fie refuzat, sa stie sigur ca il placi si apoi sa isi exprime si el dorinta
9.ar fi mai bine sa discuti cu el, voi doi, nu prin alte prietene
10.de ce?
cred ca si lui ii place de tine, cel putin fizic, intra mai mult in vorba cu el si nu prin mesaje sau alte prietene happy

| vanessa13 a răspuns:

Citind "povestioara" ta mi-am adus aminte de vremurile cand eram si eu de seama tahee hee. Sa revenim, diferenta dintre voi nu este mare si din cate zici tu cred ca te place si ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el fata in fata, sa-i spui care sunt sentimentele tale pentru el.Acesta cred ca ar fi primul pas care trebuie facut daca vrei sa ai o relatie cu el.Multa bafta! happy