| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy Sunt minora (mai putin de 15 anibig grin). dar in ultima vreme am inceput sa ma interesez de lucruri despre viata sexuala. Am o mica intrebare: ce se poate intampla daca faci sex neprotejat? (sa nu va ganditsi ca incep deja de acumlaughing) E doar o intrebarehappy

Thankshappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce este de râs?
Sexul neprotejat duce la o sarcină nedorită și boli cu transmitere sexuală.
În momentul când te vei hotărî să faci pasul, nici să nu te gândești să nu folosești prezervativul.
Viața sexuală este cât se poate de serioasă, nu este de glumit cu ea, are ea plăcerea ei dar și multe necazuri aduce.
Pa, pa.

| Cătălina a răspuns:

In primul rand ai putea sa ramai insarcinata, ceea ce nu cred ca vrei inainte sa te casatoresti, in al doilea rand ai putea lua diverse boli cu transmitere sexuala. Cand te vei hotari sa ti-o incepi nu uita de mijloacele de protectie.

| deea40 a răspuns:

Pai. depinde daca se termian in tine ramai cu burta la gura dac nu. nimic ce sa se intample

| babygyrl a răspuns:

Poti lua multe boli, asa numitele BTS-uri. Poati ramane insarcinata. Si atunci cand ti-o incepi nu uita de metodele contraceptive.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca faci sex neprotejat, ramai insarcinata si vei lua multe boli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai 15 ani...mai bine mai asteapta! big grin

| paulika_2183 a răspuns:

Poti lua boli sau daca lasa baitul in tine poti ramin garvidabig grin