| Insertnamehere090 a întrebat:

sunt nou aici si am o întrebare. La începutul anului eu plăceam o fată și incercam sa fac tot posibilul sa ma placa si ea. Am incercat sa o ajut la unele lucruri si i-am dat chiar si cadou. La începutul acestui semestru a inceput sa ma enerveze adica:
1.Era rea cu ceilalți colegi.
2.își bătea joc de un băiat nevinovat(despre care am descoperit ca il plăcea).
3.Credea că le știa ea pe toate.
De atunci nu am mai vorbit deloc cu ea, dar m-am îndrăgostit de alta. Stiam ca ea este altfel decat prima dar nu ma comportăm de parca o plac. La ora de informatică nu stiu ce i-a venit în minte si prietena cea mai bună a acelei fete a facut un test de dragoste pe calculator si a dat 99%. Eu logic ca m-am enervat, dar nu am zis nimic. Astăzi am auzit-o pe fata pe care o plac vorbind cu prietena ei cea mai bună. Ciudat a fost ca in conversatia lor imi auzeam mereu numele si apoi fata aceea a venit la mine la banca si mi-a zis ceva. Ea mereu râdea la glumele mele chiar dacă uneori erau cam nesărate. După ce a vorbit cu mine a inceput oră de matematică și ajunsesem la rândul ei. A început exercițiul la tabla si intr-un mic timp cât explica profu ceva la exercitiu s-a uitat la mine. Imediat după a continuat exercițiul si se încurca după ce s-a uitat la mine.
Credeti ca si ea ma place sau nu?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă s-a încurcat după ce s-a uitat la tine, nu numai că te place, dar e încurcată rău cu tine.
Ea se pare că aplică tactica de cucerire a băieților, aceasta.
Du-te încolo, vIno încoace,
Lasă-mă și nu-mi da pace.
Dta să aplici tactica lui Von Klausevitz.
Atac frontal și fără prizonieri.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Şi noi, fetele suntem foarte timide.De obicei arătăm că ne place un băiat, uitându-ne mereu la el, zâmbindu-i.dar stând mai departe de el şi vrem să dovedim că nici măcar nu ne pasă de el. Mă rog.

Din ce ai scris, îmi pare ca te place happy