| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica povestioara si vroiam sa va pun o intrebare. Deci sunt a 10a, iar de la inceputul semestrului a venit un coleg nou din italia, e destul de dragut. In prima zi in care a venit eu nu am fost la scoala sa fac, cunostinta cu el si mi s-a parut ciudat sa mai fac dupa ce ii cunoscuse pe toti asa ca eu si prietena mea cea mai buna nu prea am vorbit cu el. De ceva timp am tot observat ca se uita la mine atent cand vorbesc, ma misc sau orice fac, de multe ori l-am prins ca se uita la mine. Cand i-am spus prietenei mele a spus ca si la ea s-a cam uitat din cand in cand. Nu cred ca ma place pentru ca eu ma consider cam ciudata si nu vad de ce i-ar placea cuiva de mine si dupa cate frantuzoaice a vazut nu cred sa se uite la mine. Acum nu stiu ce sa fac, a cam inceput sa ma enerveze sa fiu analizata la orice miscare nu stiu ce sa fac ajutati-ma

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu fa nimic, nu e nevoie.
El este intr-un colectiv nou, e unul singur si voi sunteti multi.Incearca sa va studieze,sa va cunoasca pe fiecare si sa vada cu cine s-ar putea imprieteni,ce fel de persoane sunteti,va cantareste in sinea lui,mai ales ca nici macar nu ati facut cunostinta.
Pune-te putin in locul lui si gandeste-te ce-ai fi facut tu.
Deci,ai putea sa-i zambesti si sa fii prietenoasa,deocamdata baiatul incearca sa se integreze si sa-si gaseasca prieteni.
Si,daca chiar ii placi,va face el ceva sa-ti dea de inteles lucrul asta,n-o sa ramana numai la uitat,asa ca scoate-ti din cap respectivele frantuzoaice,sunt fete la fel ca tine,n-au nici doua capete,nici aripi sa zboare,nu te complexa singura!
Zambeste, fii draguta si amabila, fii o colega buna si nu e nevoie sa faci nimic altceva!

| Komododragosh a răspuns:

Din partea ta nu e nevoie sa faci absolut nimica. Momentan este atent, analizeaza si face comparatii intre tine si restul fetelor din clasa. In cele din urma, va veni el sa vorbeasca cu tine, si daca va intelegeti bine atuncea continuati-o asa. La un moment dat, daca iti cere date de contact, atuncea draguto inseamna ca te place mult is doreste sa fiti impreuna. Nu e nimica in neregula cu ceva face el, e absolut normal sa se uite si la prietena ta, nu doar la tine.
Aa, si inca o chestie, nu-ti pierde increderea in tine, de ce te consideri o ciudata, doar tu stii, dar nu te mai desconsidera asa. Esti unica si diferita, si hai sa zicem si ciudata (cum zici tu) dar e de rau oare? Fiecare om are felul lui de a fi si nu ar trebui sa fie judecat. Poate tu esti judecata pentru felul tau si d-aia te desconsideri, dar cine te va place si iubi, te va iubi pentru atat calitatile tale, cat si pentru defectele tale! Apreciaza-te, capata mai multa incredere in tine si nu te schimba, caci esti minunat exact asa cum esti! Mult succes iti doresc draguto!

| harciog a răspuns:

Si eu cind m-am transferat intr-a 9-a toate fetele din clasa erau atente la mine, pina s-au convins ce poama eram.

| valentinamarinamary a răspuns:

Si eu sunt din Italia si crede-ma nu ai ce fete frumoasa sa vezi aicilaughing poate ca chiar te place si au aveam acceasi problema si prietena mea cea mai buna a zis la fel ca a ta si pana la urma sa aflu ca de fapt era geloasa si din asta facea asa! Nu fi fraera poate chiar te place vorbeste cu el. date in vorba cu el din cand in cand!

| IonuţR1995 a răspuns:

Daca ii place de tine, mandreste'te esti mai tare decat toate frantuzoaicele. Incearca'ti norocu, nu stii niciodata. "Nu risti. nu castigi", mult noroc.

| F4ng a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca ai observat ca te analizeaza la orice miscare si ca te cam deranjeaza acest lucru. intreba-l daca este asa, si daca da de ce sau daca doar ti se pare si daca e asa iti ceri scuze. Poate apoi o sa incepeti sa vorbiti cu el, pentru ca s-ar putea sa se uite asa la tine din cauza ca nu prea ai vb cu el si vrea sa se imprieteneasca cu toti si doreste sa iti dea mai multa atentie.

| nikbad4u a răspuns:

Nu te inseli carei fraier sa spuna ca se uita la tine asteapta un pas de la tine prima sa vada daca si tu il placi si daca tu faci pasu se arata si el dar tu sa faci pasu cand esti tu cu el ca apoi se vor oftica restul fetelor ce vroiau sa fie cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred totusi ca te place... poate ii place genul tau de fete.Simte-te "onorata".Dar daca tu nu-l placi chiar deloc...da-i cumva de inteles ca vrei sa te lase in pace si sa nu te mai urmareasca cu privirea.

| cuteandfunny a răspuns:

Vrooam sa scriu franta dar am auzit la televizor ceva cu Italia happy

| MiculAlex a răspuns:

Draga cute and funny! uite o modalitate prin care sigur nu o sa se mai uite la tine... asa de atent! bagati un deget in rect... si cu un gest senzual simtei mireasma degetului opozabil direct in fosele tale nazale efectul este cel scontat. Eu nu am mai auzit de fete (presupun singure) care sunt deranjate ca se uita un baiat la ele! Banuiesc ca ai pus mesajul asta in lipsa de atentie.

| Stellinha a răspuns:

Deci,daca il simpatizezi si daca observi ca el te priveste des cred ca nu ar trebui sa te consideri ciudata si sa te injosesti in fata lui.Esti fata si trebuie sa fii mindra de tine.In fine daca il simpatizezi si tu nu te indeparta de el dar daca nu simti absolut nimic pentru el respingel prin gesturi simple adica: nu-l privi si nu-i atrage absolut nici o atentzie.
PS. paleshte-l la urma urmei cu capul de ceva sa nu sa se mai uitebig grinbig grin
succes!