| hummm a întrebat:

Buna TPU.
Sunt noua pe aici ...si as vrea sa ma ajutati intr-un fel :*.
Anul acesta, baiatul pe care il plac s-a mutat la scoala mea :* :* :*.
chestia e ca....nu stiu daca e reciproc acest sentiment. ^.^.
UNEORI mi se intampla sa dau peste el fara sa vreau,sa fie in preajma mea si sa nu-mi dau seama.
De la inceputul anului,eu am incercat sa il ignor,deoarece nu il prea cunosc si mi-era oarecum teama si rusine sa ii arat ca il plac. laughing.
Eu nu-s felul ala de fata "timida".ba chiar din contra sunt foarte tupeista cu baietii/fetele, dar mereu cand il vad ma schimb toata, tremur si incerc sa il evit.
Mi s-a intamplat ca acum 2 saptamani,intr-o zi sa :
- intre cu viteza in mine;
-sa nu ma lase sa ies / intru in scoala;
- sa imi ia telefonul fara sa vad;
- sa se tina dupa mine (unde mergeam eu,mergea si el )
- sa ignore celelalte fete pentru mine;
- sa imi spuna sa nu mai stau in frig ca racesc laughing;
- sa ma atinga pe la spate si dupa sa fuga;
- sa imi ceara ceva daca avea nevoie;
- sa cer ceva de la clasa lui si sa imi spuna ca are el tot si sa isi desfaca camasa in timpul ala;
- sa ma piste de picior;
- sa-mi mazgaleasca toata mana cu semnaturile lui;
- si lucrul care m-a enervat cel mai tare,sa-mi puna pixul la fund,fara sa il vad si cand ma uitam la el sa se uite pe tavan, rotind pixul de zooor happy - mda e un baiat pervers...
dupa in zilele urmatoare nu ma mai bagat asa mult in seama, cred ca l-am ignorat eu cam multicel si si-a pierdut increderea... oricum imi zambea mai mereu si imi zambeste mai mereu...
TREABA sta in urmatorul fel :nu stiu daca ma place!
ma place? sunt semne ca ma simpatizeaza?
multumesc!
Fundita!:*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E reciproc, si asta este cel mai important.

| Hakuouki a răspuns:

Eu zic ca ii esti simpatica, dar cel mai bine pentru amandoi ar fi sa va cunoasteti mai bine si vedeti apoi cum evolueaza totul.

| MirelaNicoleta a răspuns:

Pai daca ignora alte fete, cred ca te simpatizeaza. Gesturile pe care ti le face nu mi-se par ok, mai ales ca nu te/il cunoaste/cunosti in deaproape. Un baiat poate cucerii o fata si altfel. Vezi si tu mai departe ce se mai intampla.

| hummm explică (pentru MirelaNicoleta):

Ne cunoastem de mult timp ...ba chiar acum cativa ani,mergeam impreuna la dansuri si nu ne suportam niciunul, si taman cu el am cazut sa dansez -_-, de nervi l-am calcat si pe picior laughing.
acum a ajuns sa-l cam plac (ne cunoastem foarte bine, dar nu vorbim prea mult, doar cand ma baga el