| little7me5 a întrebat:

Sunt sigura ca multe fete de pe aici au trecut prin ceea ce s-ar putea sa trec si eu. E vorba de faptul ca mama vrea sa ma duca la ginecolog sa se convinga ea singura daca mai sunt sau nu virgina.Am mintit-o stiu, de teama de a nu ma privii cu alti ochii de faptul ca mi-am pierdut virginitatea."Ai curajul de a merge cu mine la ginecolog? ", m-a intrebat plangand."Te mai intreb o data : mai esti virgina? Daca ma minti, vei regreta". I-am spus ca am curajul sa merg la ginecolog si i-am ca sunt virgina.Acum intrebarea mea este : chiar m-ar duce? Si daca da, ce oi face acolo de fata cu ea si medicul care va afirma absenta virginitatii mele? Sfaturi sincere va rog!

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

De fapt plansul mamei tale are un fundament solid: voi tinerii va grabiti, vreti sa deveniti maturi si nu stiti cu ce se mananca asta. Sunteti extrem de aerieni si credeti ca totul vine de la sine iar daca gresesc sunt ai mei parinti care repara. Hm, nu-i asa! Nu-i asa deloc. A vrut sa te sperie cu mersul la ginecolog pentru ca nu cred ca doctorul i-ar spune o traznaie din asta... Totusi juramantul lui Hipocrat mai este respectat, pe ici pe colo. Ce ar trebui sa te ingrijoreze pe tine la varsta pe care o ai [nu stiu, dar banuiesc ca nu ai mai mult de 16 ani] este faptul ca graba ta ar putea antrena in viitor si neplaceri legate de sanatatea ta sexuala. Plansul mamei tale e din pacate unul de disperare. Ai grija de tine si nu cauta sa devii adult mai devreme decat iti propune viata. Vei regreta amarnic aceste clipe.

| UnDezaxat a răspuns (pentru ywar):

Stii, mica problema a lor e alta. Devin prosti, nu maturi. Eu sunt tanar si asta vad. Nu te maturizezi daca te f.i. Te maturizezi oricum, numai asa nu. Dar de ce sa te mai chinui? Asta e generatia, las-o sa fie asa. Daca urmeaza sa fie o generatie de prosti, sa fie!
On-topic: Nu exista nimic on-topic de zis. Poate doar ca acum ti-ai primi o lectie de maturitate, faci ceva, PLATESTI, FRATIE. Nu scapi cu ochi de copil prost.

23 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Eu zic sa mergi pana in ultima clipa si sa ii zici ca esti virgina. oricum o sa afle adevarul, mai bine il afla de la doctor daca te duce.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Maica-ta nu are nici cea mai mica idee cum sa fie parinte. Daca ar fi avut si ai o varsta prea mica, te-ar fi educat suficient cat sa nu te dezvirginezi inainte de 16 ani, mai ales cum fac unele pe la 12 13. In plus daca ar fi fost un parinte cu minte nu s-ar fi apucat de dramolete si s-ar fi comportat asa cum trebuie. Daca ai cel putin 16 ani inseamna ca maica-ta are niste probleme de perceptie a realitatii.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era sa intreb" ce ai 15 ani sa iti minti parintii?" dar cred ca atata ai de vrea sa te controleze maicata. MorcovMorcovescu are dreptate, aiaa e prosite nu e greseala, greseala ramanea daca erati amundoi dezbracati in pat si va dadeati seama ce faceti, odata ce l.ai lasat sa te penetreze erai constienta ce vrea sa faca, imi e mila de bou dupa el, la 19 ani deja esti experta ca restul de varsta ta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App. nu zic cu rautate crede-ma, dar toate desteptele de varsta ta fac sex, ca vezi domne va credeti MATURE, atunci fii matura si accepta tot vine cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? de ce ai facut ce ai facut? si daca ai facut si nu e bbine? de ce minti pe mama ta cu nerusinare? au nu stii ca nu e taina,cvare sa nu se afle, si lacat care sa nu se deschida? deci ai amanat aflearea adevarului, dar pana cand? stii tu ca sant baieti care atunci cand se casatoresc au o lista de dezvirginate in buzunar, dar vor sa fii virgina la cununie? el poate dovedi ca este virgin, dar tu nu mai poti.mai fetelor? daca va mananca in scoica,scarpinativa, dar nu va pierdeti cinstea de fecioare, fiindca aceasta cinste, pentru unele era o adevarata avere, candva.si este si acuma daca aveti la stiinta.in rest toate proastele se pot f.e de la 11-12 ani.dar virgine, mai rar.si daca e asa? de ce sa nu fii tu aia?

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu spun sa ii spui tu adevarul, este mult mai bine daca afla de la tine. "Stii, mama, cand m-ai intrebat despre virginitate, am mintit pentru ca imi era foarte rusine. Asta este s-a intamplat." Spune-i ceva de genu asta. Bafta!

| little7me5 explică (pentru Mihailescuioana29):

As vrea sa ii spun pentru a ma descarca sufleteste, dar (cum nu ma pot lipsi de acest ''dar'') mi-e teama daca nu cumva ar incerca sa-mi rupa relatia de doi ani.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru little7me5):

Crede-ma mai bine afla de la tine, ar fi mult mai grav daca afla de la doctor. Spune-i intr-un mod mai frumos, fa-o sa inteleaga. Oricum fapta este consumata si daca voi doi va iubiti nu are ce sa va faca. Lupta pentru relatia ta, nu te lasa. Mult succes!

| RaDuk a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa ii zici adevarul pana la urma, zic ca ar aprecia mult mai mult. Pana la urma nu mai are ce sa iti faca pentru ca fapta e deja consumata. Daca tu ai tinut una si buna ca inca mai esti eu zic ca nu te mai duce, dar daca se tine de cuvant si are de gand sa faca asta eu zic sa ii recunosti.

| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

MorcovMorcovescu: Tu vorbesti? Care ai intrebat daca sperma doarme noaptea? Crede-ma esti depasita in aceasta discutie...'pot sa fac sex noaptea si sa nu raman gravida. Am auzit ca sperma doarme noaptea". Inca mai rad...:rolling on the floor