| Frankie9324 a întrebat:

Sunt super confuz in momentul de fata si am o stare super nasoala, si nu stiu ce sa fac, asa ca am decis sa apelez la voi. Scuze pentru postarea aceasta care s-ar putea sa fie lunga.

Treaba sta in felul urmator, eu sunt impreuna cu prietena mea de 5 luni. Ea e bisexuala, lucru care pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc. Ea tot timpul cam tanjeste dupa fete si aduce in discutie faptul ca ii plac fetele si ca e bi in absolut orice conversatie de-a noastra la telefon, lucru care iarasi nu ma deranjeaza foarte mult, desi recunosc, uneori e cam enervant.

Ea tot timpul imi spune ca ma iubeste si ca ii e dor de mine.Problema e ca in urma cu o saptamana mi-a aratat o conversatie de-a ei cu o alta tipa, in care vorbeau chestii gen " ce si-ar face daca ar fi impreuna, in momentul acela, etc". Sa zicem ca am trecut peste asta.

Dar astazi mi-a aratat inca o conversatie, cu o alta tipa, in care fata aceea ii propune sa se intalneasca si ea a acceptat. Si lucrul acesta chiar m-a cam daramant pentru ca nu mai stiu ce sa cred acum. Am impresia ca m-ar lasa pentru prima fata care ii propune o relatie si chiar nu vreau sa sufar, pentru ca o iubesc foarte foarte mult.

Oare sunt eu prea paranoic in privinta asa? Voi ce ati face? Mentionez ca am avut discutii cu ea dupa prima intamplare si mi-a zis sa nu mai fiu gelos pe nimicuri.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din ce ai scris eu concluzionez că ea vede în tine doar un amic cu beneficii(în cel mai rău caz), nu un iubit. Tipa pare interesată de tipe nu de tipi, aşa că recomand o alta, dar heterosexuală.
Iubire... La cele 5 luni asta numa iubire nu-i că e atracție happy.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca tine la tine, avand sentimente dar nu o satisfaci vaginal si atunci prefera sa se joace cu o fata, care ii introduce un falus de jucarie, cu care ea se poate satisface pe deplin.

| NotNamed a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Tu o iubesti, iti arati iubirea iar ea stie cat o iubesti. Trebuie doar sa ii dai timp de gândire, sa se regăsească, sa mediteze asupra situatiei si sa i.a o decizie. Nu puteti sa stati mereu cu teama asta ca poate se va îndrăgosti de o fata. Decizia sta in mâinile ei.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-i papucii. Nu vezi că își bate joc de tine? Cea mai mare greșeală e să te pui într-o relație cu o bisexuală. Astea se bagă în relații cu mai toate fetele cu care vorbesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Eu zic ca lucrurile sunt simple și că noi le complicăm.

Depinde ce vrei, vrei pe cineva neserios care să nu îți cere atenție exclusiv ție sau pe cineva mai serios pentru care tu să fii pe primul loc cum probabil ea este pentru tine?

Succes!