| Sara53 a întrebat:

Sunt tare nefericita, si eu as vrea sa ma ajutati. Anul trecut, la mine in clasa, a venit un coleg nou, de care m-am indragostit foarte tare, dar cel mai naspa e ca el are iubita, si e chiar fata pe care eu nu o suport, nu cred ca el stie ca il plac, dar mereu ma ia in brate, imi spune ca sunt frumoasa, etc. E adevarat asta deoarece noi avem asa glume intre noi. Dar faza e ca el uneori ma incurajeaza sa ma indept spre alti baieti, alteori e gelos cand ma vede cu alti, nu mai inteleg nimic, dar el tot tine la iubita lui. Stiu, ca sunt o proasta pentru ca il iubesc, dar nu stiu cum sa fac sa il uit, ca desi vreau, nu pot sa-l uit, am incercat multe lucruri. Va rog ajutati-ma, ce ar trebui sa fac? Voi credeti ca si lui ii place vreun pic de mine?

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Pentru moment cel mai bine ar fi să îi rămai cea mai bună amică.
Arată-i că-ti pasă. Ajută-l şi încurajează-l in tot ce face. Fi alături de el oricând şi într-o zi poate işi va da seama că prietena lui nu este persoana potrivită.
O zi bună!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Incep prin a spune ca de obicei, baietii catalogheaza fetele dupa cuvinte sinonime cu "dragute" sau "bunaciuni". Daca un baiat ii spune unei fete ca e frumoasa, e posibil chiar sa o placa. Dar nu vreau sa iti fac sperante. Si daca el te-a indreptat spre alti baieti, dar totusi e gelos, e indecis. Nu forta lucrurile, daca el chiar te place, o sa o lase pe prietena lui si o sa isi indrepte atentia spre tine. Dar timpul le rezolva pe toate. Ai rabdare.

| Danysan a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi ca el te palce ca pe o prietena, ba chair ca pe o sora sa zic asa.Asa te vede el. Tine cont are o iubita si chiar daca e fata pe care tu o urasti nu ar trebui sa le strici fericirea. Datorita faptului ca te vede ca o sora de aia e si poate mai posesiv si vrea ce e mai bun pentru tine.El ca baiat miroase imediat baietii care vor doar sex sau sa se distreze -e mai protectiv cu tine si trebuie sa intelegi ca asa ar trebui as fi si tu.D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te place, dar ce folos? Oricum nu te place mai mult decat prietena luiwinking.
Si ce fel de baiat e daca ia alte fete in brate?
Parerea mea e ca mai bine stai deoparte. Nu-i mai permite sa te ia in brate, fii mai distanta cu el. Pune-te in locul iubitei luiwinking.
Nu o sa poti sa il uiti usor. Stiu cum e.
Dar incearca sa iesi cu un alt baiat. Nu inteleg de ce e gelos pe tine. Adica, el poate sa aiba o iubita, dar tu, nu? Ciudat... Flirteaza cu alti baieti, nu-l lasa sa creada ca tu il astepti pe el.winking Va profita de asta si tu vei suferi in final.
Bafta!